Haber Detayı
16 Haziran 2015 - Salı 01:23
 
Mamak'ta Ramazan Denetimleri Arttı
Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alabilmesi için yıl boyu devam eden denetimlerini Ramazan öncesinde arttırdı.
Mamak Haberi
Mamak'ta Ramazan Denetimleri Arttı

Fırınlar başta olmak üzere gıda işletmeleri ve imalathaneler denetlenirken, yapılan incelemelerde hijyen koşulları, gramaj tespiti ve çalışanların temizliği ve evrak eksikliği gibi konularda eksiklik görülen işletmeler uyarıldı. Ramazan Ayı'nda gıda tüketiminin artması nedeniyle ekiplerin denetimler konusunda daha hassas bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçe genelinde gerçekleştirdiğimiz denetimlerde amacımız vatandaşlarımızın sağlığını korumak. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar ile Mamak’ta Ramazan’a hazır şekilde giriyoruz” dedi. Vatandaşlar olumsuz bir durumda şikâyetlerini 550 70 79 – 550 70 88 no’lu telefonlara bildirebilecek.

Esnaf bilinçli

Zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerin halk sağlığını doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çeken Akgül, “Yerel yönetimler olarak vatandaşın sağlığını doğrudan ilgilendirecek her türlü hizmeti titizlikle gerçekleştiriyoruz. Mübarek Ramazan ayının da yaklaşmasıyla birlikte zabıta ekiplerimiz, tüm Mamak’ta denetimlerini gerçekleştiriyor. İlçemizde hiçbir vatandaşımızın halk sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyiz. Zaten zabıta ekiplerimizin çeşitli zamanlarda gerçekleştirdikleri denetimlerde Mamak esnafının bilinçli olduğunu da görüyoruz. Bu duyarlılık için esnafımıza da ayrıca çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Zabıta, Müdürlüğü, ekipleri, vatandaşların, sağlıklı, kalitel
Yorumlar
Haber Yazılımı