Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 14:06
 
Mansur Yavaş: Şimdiden Uyarıyorum!
Ankara'da YSK sonuçlarına göre seçimi kazanan Mansur Yavaş'tan belediyede rutin işler dışında yapılacaklar için açıklama geldi.
Ankara Haberi
Mansur Yavaş: Şimdiden Uyarıyorum!

Ankara'da YSK sonuçlarına göre seçimi kazanan Mansur Yavaş, kişisel Twitter hesabından belediyedeki işlemler hakkında açıklama yaptı.

"Vekaleten yürüten kamu görevlileri, sadece "Gündelik Cari İşleri" yürütebilirler" diyen Yavaş şunları kaydetti:

"1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesinde rutin işler haricinde yapılan işe adam alımı, kiralama , bankadan kredi çekme vs gibi işlemlerin tümünün belediye ve 3.şahıslar yönünden hükümsüz olacağını şimdiden duyuruyorum.

Bir kamu görevini vekaleten yürüten veya süresi biten ancak yeni atanan veya seçilen kamu görevlisinin görevine başlamadığı süre içinde, yeni seçilen kişi göreve başlayıncaya kadar görevi vekaleten yürüten kamu görevlileri, sadece "Gündelik Cari İşleri" yürütebilirler.

Sadece, kamu hizmetinin sürekliliği gereği, kamu hizmetini sürdürebilecek şekilde satınalma, satış, ödeme ve harcama yaparlar. Asla yeni personel işe almazlar, yeni ihale yapamazlar, yeni harcama yapamazlar. Aksine davranışların cezai ve hukuki sorumluluk doğuracağı bilinmelidir."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mansur, Yavaş:, Şimdiden, Uyarıyorum!,
Yorumlar
Haber Yazılımı