Haber Detayı
21 Ağustos 2013 - Çarşamba 21:15
 
Mansur Yavaş'a BBP'den Adaylık Teklifi
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına Mansur Yavaş'ı göstermek istediklerini söyledi.
Siyaset Haberi
Mansur Yavaş'a BBP'den Adaylık Teklifi

Destici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlere yönelik çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek, adayları da yavaş yavaş tespit etmeye başladıklarını bildirdi.
 
Başkentin stratejik bir yer olduğunu belirten Destici, Ankara'ya özel önem verdiklerini vurguladı. Bu sebeple genel başkan yardımcılarının, bir önceki yerel seçimde MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile görüştüğünü bildiren Destici, görüşmelerin olumlu geçtiğini ve Yavaş'ın cevabını beklediklerini ifade etti.
 
Destici, "Mansur Beyi partimizde görmek isteriz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak da görmek isteriz. Mansur Bey nihayetinde hem kişiliği ile hem bugüne kadar olan siyasal duruşu ile BBP'ye de yakışan bir adaydır ve toplumun her kesiminin de kabullenebileceği ve BBP adaylığını da destekleyebileceği, sempati ile bakabileceği ve destekleyeceği bir adaydır. Biz Mansur Yavaş'ı BBP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek isteriz. Durum eylül ayı sonuna kadar netleşmiş olacaktır" diye konuştu.
 
Destici, soru üzerine Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili sürecin devam ettiğini söyledi ve "Kamuoyunda Mısır ve Gezi Parkı odaklı olaylar gündemi kapladı. Gündeme gelmemiş olması bizim gündemimizden çıktığı anlamına gelmez. 5 sene önceki kararlılık ile devam ediyoruz. Gizlilik kararı olduğu için bazı bilgileri kamuoyu ile paylaşmıyoruz. Bir takım kurumlarla yazışmalar var, bir takım yerlerden bilgiler istemişti savcılar. Onların cevaplarının gelmesi bekleniyor" ifadesini kullandı.
 
Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Destici, TBMM açıldığında bile bu meclisin yeni anayasa yapamayacağını savundu.
Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: BBP, Genel, Başkanı, Mustafa, Destici, Ankara, Büyükşehir, Belediye, Başkanlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı