Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 12:35
 
Mehmet Güney'den 24 Haziran Seçimleriyle İlgili Açıklama
Ankara 3. Bölgeden milletvekili aday adayı olan Mehmet Güney, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak “Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi” dedi.
Siyaset Haberi
Mehmet Güney'den 24 Haziran Seçimleriyle İlgili Açıklama

   24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri ile ilgili olarak, AK Parti’den Ankara 3. Bölge Milletvekili aday adayı olan Siyaset Bilimci ve yönetici Mehmet Güney ile konuştu. Etimesgutluların da yakından tanıdığı bir isim olan Mehmet Güney, bu seçimlerin Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi olduğunu vurgulayarak “Türkiye’nin daha güçlü bir devlet olabilmesi adına bizler de üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.
    Güney, Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı:
   “Türkiye’nin Geleceği İçin 24 Haziran 2018 Seçimleri Çok Önemli; Türkiye’de yapılan her seçim önemlidir, ama 24 Haziran 2018 de yapılacak olan seçimler, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimidir.
   24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra Türkiye Cumhuriyetindeki Hükümet yönetim sistemi değişecektir.
Parlamenter sistemden, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş yapılacaktır. Bu durum Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşundan sonra atılan en önemli adımdır. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ile yeni bir dönem başlayacaktır. TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 5 yılda bir yapılacaktır, Cumhurbaşkanının partisi ile ilişiği kesilmeyecek, bir kişi en fazla iki kez Cumhurbaşkanı seçilecektir. Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı yardımcıları ile Bakanlar atayacak ve görevlerine son verecektir. TBMM Milletvekili sayısı 550den 600e çıkarılacak, Milletvekili seçilme yaşı 25’den 18’e inecektir. Milletvekilleri Cumhurbaşkanı yardımcısı ve Bakan olarak atanırsa üyelikleri sona erecektir.
     Özet olarak açıkladığım bu değişikliklerle; Türkiye güçlü bir devlet olacaktır. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen iç ve dış odaklar Ülkemizi zayıflatmanın hesaplarını yapmaktadırlar. Bu durum iç siyasette de ittifaklarla da desteklenmektedir.
  İçerde ve dışarda Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen, bölgede söz sahibi olmasını istemeyen şer odakları bir araya gelmiştir.
     Bu şer odaklarının planlarını Allah’ın izniyle Ak Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Cumhur İttifakı ile Ak Parti bozacaktır. Bizlerde vatandaş ve teşkilat mensupları olarak Türkiye Cumhuriyetinin geleceği ve bölünmez bütünlüğü, nesillerimizin güvenli, huzurlu, mutlu bir yaşam sürdürmesi için kendimize düşen görevleri yapmaktayız.
     Seçim çalışmaları süresince bölgemizde; Ak Parti Ankara İl SKM, Ak Parti Etimesgut, Sincan, Yenimahalle,  Ayaş, Beypazarı, Nallıhan İlçe Seçim Koordinasyon Mer-
kezleri, Teşkilat mensup-larımız ve Milletvekili adaylarımız, gecesini gündüzüne katarak, 24 Haziran Pazar günü ‘’ZAFER’’ kazanmak için çalışmışlardır.
    24 Haziran 2018 seçimleri-mizin devletimize milletimize barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mehmet, Güney'den, 24, Haziran, Seçimleriyle, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı