Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 20:00
 
Mehmet Özhaseki, Ankara Projeleri Hakkında Konuştu
AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında 31 Mart 2019 yerel seçimi ve Ankara projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu..
Siyaset Haberi
Mehmet Özhaseki, Ankara Projeleri Hakkında Konuştu

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında 31 Mart 2019 yerel seçimi ve Ankara projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

ANKARA PROJELERİ
Yerel seçimler için aday belirleme sürecinde görevlendirilen arkadaşlarımız, kentlerde tebdili kıyafetle halkın nabzını tuttu. Ankara'da 25 yıldır milli maç yapılmamış. Yine Ankara'da ciddi bir basketbol izleyicisi de var. Bunlar için önemli projelerimiz var. Ankara'da önemli projelerimizden birisi de çocuk köyü. AnkaPark'ın yan tarafında hayvanak bahçesi olarak düşünülmüş bir yer var. Hayvanat bahçesi için Ankara çevresinde bir yer düşünüyoruz. Şu anda Ankara'da kişi başına düşen yeşil alan sayısı 17-18 metrekare bunu 25-26'ya çıkaracağız. Yeni millet bahçeleri için çalışmamalarımız var. Ankara'da toplu taşımayı özendirmeniz gerekiyor. Toplu taşımayı özendirdikçe trafik rahatlar. Kızılay'dan Havalimanı'na kadar raylı sistemin uzatılması lazım… Trafik ışıklarının ulaşımları bazı güzergahlarda trafiği aksatıyor. Trafiğin kesintisiz hale getirilmesi için üst geçitler, alt geçitler ve ışıklandırma sistemleri yenilenmeli. Ankara'da doğru düzgün hayvan barınağı yok. Başıboş hayvan sayısı çok fazla, onların öncelikle veteriner kontrolünden geçirmek, kısırlaştırması lazım.

"ANKARA'NIN ÖNEMLİ BÖLGELERİNDE OLACAK"
Çocuklar için 24 saat açık kütüphane hizmeti düşünüyoruz. Orada çayın ve atıştırmalıkların olduğu bir ortam. Ankara'nın önemli bölgelerinde olacak. Üniversitelerde de belirli noktalarda çay, çorba içeceği bir de çamaşır hizmeti verilen yerler istiyoruz. Çocuk okula geldiğinde sabah aç girmesin derslere, hiç değilse bir kupa çorba içerek başlasın. Çamaşırlarını yıkabileceği bir çamaşırhane de olacak.

ANKARA'DA KÜLTÜR YOLU PROJESİ
Ankara'dan birisi gelse sizce nereye gider? Yaptığımız projeye göre, Ankara Kalesi'nden başlayan, Roma Hamamın'ndan Atakule'ye kadar çıkan bir hat düşündük. Ayrıca Külliye'yi de bu hattın içine koyduk. Bütün bunları içerisine alan bir kültür yolu, bir hat düşünüyoruz. Bu hatta giren insan Ankara'nın tarihi hakkında bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Ayrıca Cumhuriyet tarihinin ilk binaları Ankara'da. Bunu da anlatmak istiyoruz.

ANKARALI OLMAMAK BİR DEZAVANTAJ MI?
Kemal Kılıçdaroğlu mikro milliyetçilik yaptı, doğru değil. Kendisi İstanbul'a aday olduğunda, İstanbullu muydu? Herkes bir yerden geliyor, doğmak bizim tercihimiz değil, Allah'ın bir takdiri. (kaynak:ahaber)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mehmet, Özhaseki,, Ankara, Projeleri, Hakkında, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı