Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 22:16
 
Mehmetçiğin Atkı ve Boyunlukları Mamak'tan
Mamak Belediyesi Ahmet Yesevi Aile Merkezi kursiyerleri, kınalı kuzularımız dedikleri Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçik için atkı ve boyunluk örüyor.
Mamak Haberi
Mehmetçiğin Atkı ve Boyunlukları Mamak'tan

Harekâta katılan askerlerin, soğuk havada üşümemesi için "Bir Yumak Destek" kampanyası kapsamında hafta boyunca kursiyerlerin öreceği boyunluk ve atkılar, sınır bölgesinde vatan toprağını koruyan Mehmetçik'e gönderilecek. Toplamda bin adet örülecek olan boyunluk ve atkı ile Kahraman Türk askeri anne şefkatinden uzak kalmayacak.

 
Manevi değeri çok yüksek
Nene Hatun’ların Zeytin Dalı Harekâtı’nda bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çok değerli annelerimizin, hanım kardeşlerimizin öpülesi elleriyle ve dualarıyla örmüş olduğu atkıların manevi değeri çok yüksek.  Askerimiz güvenliğimiz için teröristlerle çatışırken anaları, ablaları, kardeşleri de aile merkezlerimizde perde arkasında onlar için çabalıyor” diye konuştu.
 
Küçük notlar yazacağız
Afrin’deki askerlerimizin yanında olduklarını bilmeleri adına böyle bir kampanya başlattıklarını kaydeden Ahmet Yesevi Aile Merkezi Örgü Öğretmeni Fatoş Atikmen, “Bir anne, bir kardeş sıcaklığını Mehmetçik’e ulaştırmak için, kursiyerlerimizle beraber bere ve boyunluk örüyoruz. Dualarımızla ilmek ilmek işlenen bere ve boyunlukları en kısa zamanda askerimize ulaştıracağız. Üzerlerine de emeği geçen herkes duygu düşüncelerini belirten küçük notlar bırakacak” dedi.
  
Bizimde içimiz ısınacak
Kar, kış demeden görev yapan Mehmetçik için dua ettiklerini dile getiren kursiyerlerden Ayşe Keskin, "Biz elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Amacımız onlara hem moral vermek hem de üşümesinler diye katkı sağlamak” dedi. Kursiyer Tevhide Bilici ise “Askerlerin hepsi bizim evladımız. Şu anda askerlerimiz zor şartlar altında görev yapıyor. Onlar ördüğümüz bere ve boyunlukları giydiği zaman bizimde içimiz ısınacak” diye konuştu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mehmetçiğin, Atkı, ve, Boyunlukları, Mamak'tan,
Yorumlar
Haber Yazılımı