Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 11:03
 
Mesut Akgül Semt Stadını Denetledi
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım ile birlikte sahaya inerek Türközü Mahallesi’nde yapımı devam eden semt stadyumunun yapım çalışmasını yerinde inceledi.
Mamak Haberi
Mesut Akgül Semt Stadını Denetledi

Akgül, pek çok noktada inceleme yaparak, işlerin daha hızlı ve sorunsuz bitirilmesi için yapılması gerekenler konusunda talimatlar verdi, eksikliklerle ilgili notlar aldı. Belediye olarak sporun her türüne ciddi destek verdiklerinin altını çizen Akgül, Mamak’ta spor anlamında yapılmayanları hayata geçirerek birçok spor yatırımlarını ilçeye kazandırdıklarını kaydetti. Spor salonları ve semt sahası gibi yatırımlarla Mamak’ı sporcu yetiştiren ve en çok spor yapan ilçe yapmayı hedeflediklerini söyledi. Çocukların ve gençlerin ilgisini çeken mekânların sayısını artırıp, ilçe sakinlerine sosyal alanlar kazandırarak, her yaştan insana eğlenme ve spor yapma imkânı sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Akgül, semt stadının önümüzdeki aylarda tamamlanarak açılışının gerçekleşeceğini söyledi.

 

Sporcularımız yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulacak

Stadın elektrik, çevre düzenleme çalışması ve çatı kaplama çalışmasının devam ettiğini belirten Akgül, yapımı tamamlandıktan sonra amatör spor kulüplerinin daha verimli spor yapabileceklerini kaydetti. 30 bin metrekarelik proje alanına sahip semt stadında bulunan çocuk oyun alanı, koşu yolu ve fitness alanlarının yapımının da tamamlandığını belirten Akgül, sporcularımız yazın tozdan kışın çamurdan kurtulacak dedi. Mamak’ın dört bir noktasından yükselen spor yatırımlarından biri olan tesis 650 metre koşu yolu, tribünler, toplantı odaları, idari ofisler, sağlık odaları, bay bayan hakem odaları, bay bayan soyunma odaları, VIP salonu, seyirci fuayesi, fitness alanı, çocuk oyun alanı, koşu yolu ve otoparktan oluşuyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mamak, Belediye, Başkanı, Mesut, Akgül, Başkan, Yardımcısı, Ahmet, Müfit, Yıldır
Yorumlar
Haber Yazılımı