Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 03:49
 
MHP'li Arzu Erdem: Hayatla Barışık Olun
Yayın hayatına yeni başlayan siyasi magazin dergisi Jargon’a konuşan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, eksiklerinizle yaşamak ve keşke demek yerine onlarla yüzleşip tamamlamaya ve eksikleri gidermeye gayret etmek gerektiğini bildirdi.
Siyaset Haberi
MHP'li Arzu Erdem: Hayatla Barışık Olun

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, siyasi kimliğine olan bağlılığını kendi yaşantısındaki duygusal ve renkli yönleriyle anlattı. Herkese hayatla barışık olma çağrısı yapan Erdem, “Kadının olduğu yerde birlik vardır” dedi.

Yayın hayatına yeni başlayan siyasi magazin dergisi Jargon’a açıklamalarda bulunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, siyasete girişinden bu yana 24 saatinin neredeyse 20 saatini siyasi çalışmalarla geçirdiğini bildirdi.

GENÇLERE ÖZEL İLGİ

Erdem, açıklamalarında özetle şunları söyledi:

“Siyasi çalışmalarla Türk milletine ne kadar katkı sağlayabilirim, bununla ilgili fikir üretmeye ve sonuç elde etmeye bu süreç içerisinde gayret ediyorum. En önemlisi gittiğim yerlerde gençlerle buluşmayı çok seviyorum. Davet edildiğim üniversitelerin programların hepsine katılım sağlamaya gayret ediyorum. Bir insan gezip yerinde tespit ettiği zaman, insanlara dokunduğu zaman mutlaka başarılı sonuçlar elde edebiliyor.

KADIN, BİRLİK DEMEK…

Kadının olduğu yerde birlik beraberlik oluşuyor. Onun için toplumun her kademesinde siyasette, bürokraside, diplomaside kısaca aklınıza gelebilecek her kademede etkin karar alma makam ve mevkiler de dahil olmak üzere kadınlar hep olmalıdır.

Akademik kadrolarında ağırlıklı olarak kadınlarımız var ama karar merciine baktığımızda örneğin rektör gibi etkin makamlarda maalesef sayı çift haneli rakamlarda değil…

AZ UYKU ÇOK ÜRETİM

İçyapı itibarıyla huzuru seven ama bir taraftan da karakteristik özellik olarak hareketli ve koşturmayı çok seven bir insanım. Yani 7/24 yaşamanın insanlara çok iyi geleceğini düşünüyorum. Çok az uykunun iyi geleceğini her zaman gençlere de söylüyorum. Aman ne olur az uyuyun, çok üretin.

Bulunduğum yerle çok barışık bir insanım. Hiçbir zaman mutsuzlukları ve eksiklikleri yanımda taşımadım, taşımıyorum; taşımamaya gayret ediyorum.

ALLAH’IN GÜCÜNE GİDER

Türkiye’de yaşayıp da şikayet eden olursa Allah’ın gücüne gider. Sağlıklı evlatlarımız var, hakikaten güçlü bir ülkeyiz. Afrika ülkelerinde özellikle yoklukla yüzleşmiş, onunla yaşamayı öğrenmiş ama yaşama sevinci olan ve gülmeyi bilen çocuklarla çalışmayı çok istiyorum. Afrika’da şehre geldiğinizde zenginlik var ama köylere gittiğinizde herkes yoksul ama herkesin yüzü gülüyor.

ÇÖZÜM ODAKLI BİR HAYAT

Hayata çözüm odaklı bakıyorum. Çözüm odaklı bakarken de sorunları tespit ve çözüm odaklı çalışıyorum.

Şöyle düşünelim; Zihnimizde hafıza kartları var. Hafıza kartlarınıza neler yüklüyorsanız o sizinle sürekli geziyor. Hani bu baş benimle sürekli gezdiği sürece ben mutlaka bunlarla yönlendiriliyorum. Onun için hatalarınızı eksiklerinizi yaşamak

yerine, keşke demek yerine onlarla yüzleşip tamamlamak, eksikleri gidermeye gayret etmek lazım. Yani hayatla barışık olmak lazım.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP'li, Arzu, Erdem:, Hayatla, Barışık, Olun,
Yorumlar
Haber Yazılımı