Haber Detayı
02 Temmuz 2015 - Perşembe 01:12
 
Mimar Sinan Mahallesi'ne Park Yapılıyor
Mimar Sinan Mahallesi’nde gecekondulardan boşalan alan park olarak düzenleniyor…
Çankaya Haberi
Mimar Sinan Mahallesi'ne Park Yapılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, vatandaşlardan gelen talebi değerlendirerek Mimar Sinan Mahallesi’nde gecekondulardan boşalan alana park yapılması talimatı verdi.

Yapılaşması tamamlanmadığı için semtlerinde yeterli sayıda park olmamasından yakınan Mimar Sinan Mahallesi sakinlerinin taleplerini değerlendiren Taşdelen, yasal süreci tamamlandıktan sonra yıkılacak gecekondulardan boşalan geniş alanın bölge parkı olarak projelendirildiğini söyledi.

Başkan Taşdelen, yasal prosedürden doğan gecikmenin vatandaşın taleplerini yerine getirmenin önünde engel oluşturmaması gerektiğini belirterek boşalan alanda düzenleme çalışmalarının başlatılmasını istedi.

Belediye ekipleri Mimar Sinan Mahallesi Muhtarlığı ve TODAM binası yanında yer alan arazide bir çocuk oyun alanı, oturma grupları ve yeşil alan düzenlemesi için hazırlıklara başladı. Semt sakinleri adına çalışmaları takip eden Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Ali Aydos, Taşdelen ve çalışma arkadaşlarının bu kararıyla çocukların sokak aralarında oynamaktan kurtulacağını ifade ederek teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mimar, Sinan, Mahallesi’nde, gecekondulardan, boşalan, alan, park, olarak, düzen
Yorumlar
Haber Yazılımı