Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:31
 
Mim-Der, SGK Yöneticileriyle Buluştu
Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Mamak Sosyal Güvenlik Merkezi yetkilileri, Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER)’ini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.
Mamak Haberi
Mim-Der, SGK Yöneticileriyle Buluştu

Mamak Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür ve yardımcıları, Ankara-Mamak’ta bulunan İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret ederek bilgilendirme toplantısı yaptılar.  MİM-DER Binasında yapılan görüşmeye Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Sezai Mallı ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda inşaat müteahhiti katıldı.

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında gerçekleştirilen ziyaret esnasında, inşaat müteahhitleri Sosyal Güvenlik konularında öğrenmek istediklerini, SGK Mamak Merkez görevlilerine sorma fırsatı buldular. Mim-Der Başkanı Sezai Mallı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Müteahhit arkadaşlarımız, Sosyal Güvenlik konusunda bilgi alma fırsatı buldular. Özellikle şantiyelerimizde işçi güvenliği konusunda eksik bilgilerimizi tamamlamış olduk. Bu çerçevede SGK yetkililerini teşekkür ederken Sosyal Güvenlik Haftası’nı da kutluyoruz” diye konuştu.

ŞANTİYE ŞEFLERİ MUTLAKA SİGORTALI OLMAK ZORUNDA

Mamak İnşaat Müteahhitleri Binasında gerçekleştirilen toplantıda, görüşmelerin ana konusunu inşaatlarda görülen sosyal güvenlik sorunları oluşturdu. SGK yetkilileri Sosyal Güvenlik Destek Primlerinin kamuoyunun gündeminde olduğunu belirtirken mutlaka müteahhitlerin de yüzde 40’a varan indirimlerden yararlanmaları gerektiğini söylediler. İş güvenliğinin önemi üzerinde duran SGK temsilcileri, “İnşaatlarınızda görevlendirdiğiniz şantiye şefleri mutlaka sigortalı olmak zorunda. İster 3 gün görev yapsın isterse 10 gün fark etmez. Şantiye şefleri sigortalı gösterilecek. Bir şantiye şefi aynı anda 5 yerde aynı ay içerisinde görev yapabiliyor.” Hatırlatmasında bulundular. Şantiye şeflerinin ne kadar süre çalıştıysa, o çalıştığı süre kadar sigortalı gösterilebileceğini belirterek müteahhitleri şantiye şefleri konusunda uyardılar.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sosyal, Güvenlik, Haftası, kapsamında, Mamak, Sosyal, Güvenlik, Merkezi, yetkili
Yorumlar
Haber Yazılımı