Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 03:02
 
Muharrem İnce'ye Sincan ve Eryaman'da Yoğun İlgi
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim programı kapsamında Sincan, Eryaman, Keçiören, Yenimahalle ve Pursaklar’da vatandaşlara hitap etti.
Siyaset Haberi
Muharrem İnce'ye Sincan ve Eryaman'da Yoğun İlgi

Sincan’daki konuşmasında, "24 Haziran’da yapacağımız seçimin son Ankara mitinginin provalarını yapıyoruz. Son miting ya cuma ya cumartesi olacak. 1 milyon kişi toplamalıyız. Rakibim çok güçlü. Benim rakibim kim biliyor musunuz, rakibim prompter, prompter. Promptere bağlı siyaset yaparsan bir gün fişini çekerler. Türkiye’nin en büyük hatibi meğer promptermış. Millet de sanıyor ki Türkiye’nin en büyük hatibi ama camdan okuyor camdan. Cam durdu mu kendisi de duruyor. Diyarbakır’da Kürt sorununu çözmek için, ciğerden, candan konuşan biri lazım, camdan konuşan değil. Birisi yazacak, sen de Kürt sorununu çözeceksin. Mümkün değil" değerlendirmesinde bulundu. Lale Meydanı'nı dolduran CHP'liler ve Muharrem İnce'yi destekleyen kendisine yoğun ilgi gösterdiler.

İnce, ardından Eryaman'da 3 ve 4. Etapların birleştiği kavşakta seçim otobüsünün üzerinden Eryamanlılara seslendi. İnce, Miting için gittiği Adıyaman’da vatandaşların "Bize tütün ektirmiyorlar" dediğini söyleyen İnce, "Erdoğan Adıyaman’a gelmiş demiş ki ’Tütün zararlıdır.’ Tütünün zararlı olduğunu herkes biliyor. Adıyaman tütününü yasaklıyorsun, Amerikan tütününü alıyorsun. Adıyaman tütününde zehir var da Amerikan tütününde vitamin mi var?” dedi.

 

“YSK’da hiç kimse sizin oyunuzu çalamaz”

24 Haziran’ın değişim zamanı olduğunu, barış ve huzurun geleceğini belirten İnce, "Yalova’da pazar günü oyumu kullanacağım hemen atlayıp Ankara’ya geleceğim. 50 bin avukatla hazır bekleyeceğim. Merak etmeyin, YSK’da hiç kimse sizin oyunuzu çalamaz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Muharrem, İnce'ye, Sincan, ve, Eryaman'da, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı