Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 22:20
 
Mümin Altunışık Gitti, Murat Köse Geldi
Bundan bir süre önce Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini bırakacağını açıklayan Mümin Altunışık’ın yerine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse getirildi.
Siyaset Haberi
Mümin Altunışık Gitti, Murat Köse Geldi

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevine getirilen Mümin Altunışık, yaptığı açıklamada Nisan ayı itibariyle bu görevine devam etmeyeceğini açıklamıştı. Altunışık, açıklamasında “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ilk dönemini tamamladık. Ranta ve kişisel çıkarlara izin vermeden uzlaşı ve hizmet maksadıyla geride bıraktığımız dönemde, Ankara’ya ve Ankaralı hemşerilerimize elimizden gelen hizmeti vermeye çalıştık. Bu süre içerisinde bize teveccüh gösteren hemşerilerimize, parti teşkilatlarımıza, birlikte mesai harcadığımız meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni dönemde Grup Başkanvekilliği görevine devam etmeyeceğimi, Ankara’ya ise her zaman hizmet etmeye devam edeceğimi saygılarımla kamuoyuna sunarım” dedi.

 

İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Mümin Altunışık’ın görevine devam etmeyeceğini belirtmesinin ardından bugün Ankara İl Başkanlığı’nda bir toplantı düzenleyen İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Olağanüstü Büyükşehir Grup toplantımızı il Başkanlığımızda gerçekleştirdik. Grup Başkanvekilliği’ne yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucu Mamak Belediye Başkanımız Murat Köse atanmıştır. Ankaramıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mümin, Altunışık, Gitti,, Murat, Köse, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı