Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 23:37
 
Murat Ercan'dan Sincan'a Dev Projeler!
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan özel bir televizyon kanalına konuk oldu. Başkan Ercan Sincan’ı anlattı, yapılan ve yapımı devam eden projeleri paylaştı.
Sincan Haberi
Murat Ercan'dan Sincan'a Dev Projeler!

Özel bir televizyon kanalına konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan yapılan ve yapımı devam eden projeleri anlattı, Sincan halkına önümüzdeki süreçte dev projelerin de yolda olduğunu müjdeledi.

“ANADOLU’NUN KÜLTÜR MOZAİĞİ SİNCAN”

Başkan Ercan son 30 yılda 20 kat büyüyen, resmi 525 bin filen 700 bine yaklaşan nüfusu ile Ankara’nın en büyük ve gözde ilçelerinden biri olan Sincan’ı; “Anadolu’nun mozaiği” olarak tanımladı. Başkan Ercan Sincan’ı daha da iyiye taşımak için çalıştıklarını ve çalışmalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önem atfettiği “Gönül Belediyeciliği” ilkesinden şaşmadan yürüttüklerinin de altını özenle çizdi. Başkan Ercan, “Her fırsatta vatandaşlarımızla iç içe olmaya özen gösteriyoruz. Esnaf ziyaretleri, cadde, sokak ve park ziyaretlerinden, düğünlerden, çat kapı ev ziyaretlerine kadar her koşulda halkımızın yanında oluyoruz. Bu zincire bir halka daha ekledik ve mahalle toplantıları düzenledik.” diye konuştu.

DEV PROJELER YOLDA

Başkan Ercan yapılan ve yapımı devam eden projeleri de anlattı. “Sosyal çöküntü alanından örnek bir şehir çıkarıyoruz “sözleriyle Saraycık bölgesindeki kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı. Başkan Ercan “Saraycık daha önce sosyal çöküntü alanıydı. Bugün ete kemiğe büründü. Seneye tam olarak bitecek. Sosyal alanlarıyla, parkıyla, camisiyle tam bir örnek kentsel yaşam alanı olacak.” dedi.

Başkan Ercan yeni meydan projelerine de değindi. Sincan halkının nefes alacağı bir alana kavuşacağının altını çizen Başkan Ercan “Meydanı miladını tamamlayan yapılardan temizleyerek, şehrin nefes alan bir bölgesi haline getireceğiz. Bu meydanın arka planına Selçuklu mimarisiyle bir kongre merkezi yapıyoruz. Sincan sanatsal, akademik ve bilimsel toplantılara da ev sahipliği yapabilecek. Ankara’da parmakla gösterilecek bir yapı olacak. “sözleriyle Sincan’ın hem kültürel hem de turistik bir ilçe haline geleceğinin sinyallerini verdi.

Benzer bir kongre Merkezi Fatih bölgesinde de yapılacak. Başkan Ercan Fatih’te inşası başlanan kültür merkezinin 1500 kişilik resepsiyon ve düğün salonu ile gençlere, çocuklara, güngörmüşler ve hanımlara yönelik alanlar barındırdığı bilgisini verdi.

SİNCAN HALKI NEFES ALACAK ALANLARA KAVUŞUYOR

Sincan halkının uğrak noktası Sera Parkının genişletilmesi projesi de gündemde… Başkan Ercan “Belören’de yer alan Sera parkının mesire alanını genişleterek 100 dönüme tamamlayacağız. Gözetleme kulesi, Seyir terası, gençler için oyun ve spor alanları yer alacak. Sadece bölge halkının değil herkesin uğrak noktası haline gelecek.” dedi.” İnsanların betondan, trafikten sıkıldığında gidebileceği alanlar da olmalı” diyen Başkan Ercan diğer rekreasyon çalışmalarına da değindi. Ankara savaşında karargah olarak kullanılmış, tarihi bir miras olan Zir Vadisi ile seyrine doyum olmayan Temelli Göleti’nin de yeni görünümüne kavuşacağını ifade etti. 

ANKARA TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK ULAŞIM ÇALIŞMALARI

Sincan halkının dört gözle beklediği ulaşım projelerinden de bahseden Başkan Ercan Saraycık, Yenikent ve Temelli’yi birbirine bağlayan; çevre yolu hükmünde 40 km uzunluğunda 50 metre genişliğindeki alternatif yol çalışmasının ilk etabının tamamlandığını belirterek, kalan 18 kilometrelik kısmında çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Başkentrayın Yenikent’e kadar uzatılacağını da aktaran Başkan Ercan Başkentray ve metroya ulaşımını kolaylaştırmak adına yakın zamanda ring seferleri düzenleneceği müjdesini de verdi.

Fatih ve Sincan’ı bağlayacak tramvay projesine de değinen Başkan Ercan bu projenin kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Proje çalışmalarına başladık. Tramvay, Başkentrayı metroya bağlayacak bu bakımdan da oldukça önemli bir proje.” diye konuştu.

“MODERN SANAYİ BÖLGESİ “

Sincan’ın içinde kalmış küçük sanayi sitesinin şehrin dışına çıkarma projesi de yolda. Başkan Ercan, esnafın sağlıksız çalışma ortamından kurtulup daha konforlu ve modern hizmet verebilecekleri bir alana kavuşacaklarını söyledi, sanayinin taşınması ile boşalacak olan alanın da Sincan için yeni çarşı merkezi olmaya aday olduğunun altını özenle çizdi.

SİNCAN’IN YENİ DEVLET HASTANESİ DE YOLDA

480 yataklı modern bir devlet hastanesi ile 90 üniteli Ağız ve Diş sağlığı Merkezi de Sincan’ın sağlık ihtiyaçlarını gidermeye hazırlanıyor. Başkan Ercan hastane inşası için çalışmaların devam ettiğini ifade etti, “Temeli atıldı inşası hızla sürüyor.” dedi.

“SOSYAL PROJELER ÖNCELİĞİMİZ”

Başkan Ercan “Sadece bayındırlık, yol, imar, park bahçe veya temizlik değil; kültür ve sosyal belediyecilik de bizim olmazsa olmazımız.” sözleriyle sosyal belediyecilikten asla taviz vermediklerinin altını çizdi. Başkan Ercan hobi kurları, girişimcilik kursları, aile danışmanlığı ile sağlık hizmetlerinin verildiği; hanımlara ve güngörmüş büyüklere, gençlere özel 24 tane konak olduğunu belirterek, bu sayıyı arttıracaklarını söyledi. Başkan Ercan “24 tane konağımız var. 6 tanesinin daha temelini attık. Toplam 30 tane olacak. Vatandaşımız konaklarımızdaki hizmetlerden gün boyu istifade etmeye devam edecek.” dedi.

“MAHALLE MECLİS TOPLANTILARINI 24 MAHALLEDE TAMAMLADIK”

Bürokrasinin ortadan kalktığı “Şeffaf yönetim ile çözüm odaklı belediyecilik” anlayışının hakim olduğu Mahalle Meclis Toplantıları, 24 mahallede tamamlandı. Başkan Ercan “Merkez 24 mahallemizin tamamını ziyaret ettik. Sırada mahalle statüsüne kavuşan köylerimiz var.57 mahallemizin 57’sini de dolaşacağız. Sorunu yerinde tespit etmek, o sorunla yaşayan vatandaşımızın ne htiğini anlamak ve acil soruna çözüm bulmak hem bizi hem de vatandaşımızı mutlu ediyor. Vatandaşımızın konforu ve daha iyi şartlarda yaşaması için enerjimizi harcamaktan hiçbir şekilde imtina etmiyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Murat, Ercan'dan, Sincan'a, Dev, Projeler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı