Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 22:42
 
Murat Ercan Öğrencilere Sincan Projelerini Anlattı
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan “Gençlerle Baş başa” programı kapsamında okul ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Ercan bu hafta İbn-i Sina Anadolu Lisesinde öğrenim gören gençlerle bir araya geldi. Gençlerin görüşlerini dinleyen Başkan Ercan gençlere yönelik projelerini anlattı.
Sincan Haberi
Murat Ercan Öğrencilere Sincan Projelerini Anlattı

Her hafta bir okul ziyaret ederek gençlerle buluşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, bu hafta İbn-i Sina Anadolu Lisesindeydi.

Başkan Ercan “Biz gençlerle her hafta buluşuyoruz. Her yıl okullarımızı dolaşarak gençlerimizle sohbet edeceğiz, gençlerle konuşmak en çok bana katkısı olan bir süreç. Gençlerin dinamizmi, geleceğe dönük görüşleri, zamanın ruhunu bizden çok daha iyi yakalıyor olmaları bana daha çok şey öğretiyor.” Sözleriyle gençlere verdiği değerin altını bir kez daha çizdi.

 

BAŞKAN ERCAN: “SİNCAN’IN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRIYORUZ”

Sincan’ın her geçen gün daha hızlı büyüdüğüne dikkati çeken Başkan Ercan gençlere Sincan projelerini anlattı, gençlerden fikir aldı.

Başkan Ercan, “Sincan çok büyük potansiyel içeriyor. Bu nedenle şehrimize artık bir karakter kazandırmamız lazım. Sincan dendiğinde akla güzel şeyler çağrıştıracağız. Sincan’ın marka değerini arttırmamız lazım. Kültürle, sanatla iç içe kılmak lazım. Biz bir meydan planlıyoruz. Yüz binlerce vatandaşımızın toplanabileceği alan olacak. Arkasına da Selçuklu mimarisinin modern çizgilerle donatıldığı Kongre ve Kültür Merkezi yapılacak. İçinde 2 bin 560 kişilik kongre salonu, kütüphane, okuma alanları, sosyal alanlar olacak. Belören bölgemize de bir Millet Bahçesi yapacağız. Gençlik ve spor bakanlığı ile aramızda protokol imzaladık. Gençlerimize yönelik spor alanında da birçok projemiz var.” diye konuştu.

GENÇLER MERAK ETTİKLERİNİ SORDU

Gençler Başkan Ercan’a taleplerini bizzat iletti. Başkan Ercan gençlerin görüşlerini tek tek not aldı, merak etikleri sorulara yanıt verdi. Gençler Başkan Ercan’a projelerinden ve gençliğe verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Murat, Ercan, Öğrencilere, Sincan, Projelerini, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı