Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 21:59
 
Mustafa Tuna'dan, Ankara İle İlgili Önemli Açıklamalar
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna TGRT Haber'de açıklamalarda bulundu
Ankara Haberi
Mustafa Tuna'dan, Ankara İle İlgili Önemli Açıklamalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna TGRT Haber'de açıklamalarda bulundu.

İşte Mustafa Tuna'nın açıklamalarının satırbaşları

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak alt ve üst geçitler bazında yeni projelerimiz var. Ana halterlerde yeni alt ve üst geçitler yapacağız. Bütün ilçe belediye başkanları ile temastayız, talepleri alıp sorunları çözmeye çalışıyoruz. Telekomun'un önüdeki kavşak için ihaleye çıkacağız. Ankamall'unönünde bir düzenleme yapacağız. Konya yolu Dikmen sapağı ve Eskişehir yoluyla ilgili projelerimiz var.

Ankara'daki metro ağlarını genişleteceğiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Projeleri açıklamayayım, netleşince Başbakanımız veya Cumhurbaşkanımız konuyu açıklayacak. İlk etapta Ankara'yı rahatlatacak yerlerde çalışmalar yapacağız. Metroyu yaygınlaştırmak istiyoruz.

Cep terminalleriyle ilgili çalışıyoruz. Eşkişehir'den gelen vatandaşı tekrar AŞTİ'ye getirmesi gibi bir durum olmaması için cep terminalleri ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. AŞTİ konusuna gelirsek, AŞTİ kesinlikle taşınmayacak. Hava yolları ve hızlı trenler AŞTİ trafiğini de ciddi şekilde azalttı.

Ankara'da ulaşımda tek karta geçeceğiz, çalışmalarda sona geldik. İsmi Ankarakart olarak devam edecek.

Ankara'da bundan sonra yüksek katlı binalara izin çok fazla vermeyeceğiz. Nereye vereceğiz, yerine göre vereceğiz artık. Kentsel dönüşün alanları dışında emsal artışı yapmayacağız. Ranta dönük emsal artışı yapmayacağız.

Fuar alanı kesinlikle Akyurt'ta yapılacak. Buraya Metro hattı da dönüşecek.

Halk ekmeğe bu yıl zam yapılmayacak. Ramazan ayın da zam yapmayacak.

Kızılay'da kaldırılan Lale figürü; çalışmadığı, ekranında arıza olduğu için kaldırıldı. Bunu kutsamamak ama üzerine de farklı anlamlar yüklememek gerekiyor. Bizim Gökçek'in izlerini silmek gibi bir amacımız yok.

Ankapark'taki aletlerin profesyonel bir işletme tarafından yürütülmesi gerekiyor. 2018 yılında Ankapark'ın hizmete girmesi için çalışıyoruz. Kanun TBMM'den geçerse daha hızlı yol alırız.

Gökçek'le görüşürüm. Çok sık olmasa da, görüşürüm. Niye görüşmeyeyim.

Mamak'ta ciddi anlamda bir mezar yerimiz var. Yine Cimşit'te bir yerimiz var. Pursaklar'da bir yer için Melih bey çalışma başlatmış. Karşıyaka bir iki yıl daha gidecektir.

Servis taleplerine cevap vermek için 500 araca servis plakası vereceğiz. Şuan 150 plaka için ihaleye çıkacağız. Eğer talep olmazsa velilere ve okullara, bakın ihaleye çıktık talip yok diyeceğiz.

Doğalgaz'da bizim bir yaptırımımız yok. Biz talepleri Başkent Gaz'a iletiyoruz. Biz ricacı konumundayız. (kaynak:memurlar.net)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mustafa, Tuna'dan,, Ankara, İle, İlgili, Önemli, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı