Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 02:30
 
Mustafa Tuna, TOKİ'nin Başına mı Geçecek?
AK Parti'de yerel seçimler için herhangi bir il veya ilçeden aday gösterilmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, bakanlığa bağlı bir kurumun başına geçirileceği öğrenildi.
Siyaset Haberi
Mustafa Tuna, TOKİ'nin Başına mı Geçecek?

AK Parti'de 31 Mart'ta aday gösterilmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın bakanlığa bağlı bir kurumun başkanı olacağı iddia edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek''in istifasından sonra göreve gelen Mustafa Tuna, 31 Mart yerel seçimleri için partisi tarafından Ankara'da aday gösterilmemişti. Tuna'nın aday gösterilmemesi bazı partililer ve siyasiler tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Millî Gazete yazarı Ahmet Yavuz, bugünkü köşe yazısında "kulislerde aday gösterilmeyen Mustafa Tuna'nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yapılacağı konuşuluyor" diye yazdı.

Yavuz'un bugünkü köşe yazısında ilgili kısmı şöyle:

"Ankara’da mevcut ilçe belediye başkanlarının ise üstü çizildi. Mustafa Tuna, Mesut Akgül, Mustafa Ak, Gazi Şahin, Lokman Ertürk, Fatih Duruay… Ancak kulislerde Tuna’nın TOKİ başkanı yapılacağı konuşuluyor."

TOKİ başkanı, Fatih Belediye Başkanı oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) görevinde bulunan Mehmet Ergün Turan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için görevinden istifa etmiş ve AK Parti'den belediye başkan adayı olmuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mustafa, Tuna,, TOKİ'nin, Başına, mı, Geçecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı