Haber Detayı
16 Temmuz 2015 - Perşembe 01:19
 
Mustafa Tuna, Engelliler İle Birlikte İftar Yaptı
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ramazan Ayı boyunca Sincan’daki pek çok sofraya konuk oldu.
Sincan Haberi
Mustafa Tuna, Engelliler İle Birlikte İftar Yaptı

Başkan Tuna, engelliler ve aileleriyle ile oruç açtı. Sincan Kültür Evinde iki farklı günde düzenlenen iftarda birlik ve beraberlik mesajları verildi. TÜMÖZ-DER ve İşitme Engelliler İslami Eğitim ve İlim Derneği’nin iftarlarına katılan Başkan Tuna, engellilerle yakından ilgilendi. İftar programının ardınan Kuran’ı Kerim okuyan engelliler, Kuran aşkı ile engellerin nasıl ortadan kalktığını gözler önüne serdi. Kuran’ı okuyarak hatim eden 40 engelli kursiyere de Kuran okuma belgelerini  verildi. Belgeleri kursiyerlere Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna takdim etti. Engellileri tebrik eden Başkan Tuna, “Bu kardeşlerimizin yaptıkları gerçekten takdire şayandır. Kuran’ı zorluklara rağmen hatim ederek büyük bir başarı sağlamışlardır. Kendilerini bu hayırlı uğraşlarından dolayı kutluyorum.” dedi. 

İşitme Engelliler İslami Eğitim ve İlim Derneği ve Sincan İşitme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed İkbal Yıldız işaret dili ile yaptığı konuşmada; amaçlarının İşitme Engellilerin en çok hasret duydukları islam dinini öğretmek ve Allah’ın Kelamının onlara ne mesajlar vermek istediğini aktarmak olduğunu ve bunu yaparken de gece gündüz demeden sırf Allah rızası için çalıştıklarını bu hizmetlerine durmadan devam ettireceklerini dile getirdi.

Sincan Kaymakamlığı Sincan Belediyesi ve Sincan Müftülüğünün kendilerine verdiği destekden dolayıda teşekkür eden Yıldız, ”Allah herkesden razı olsun” dedi.

 TÜMÖZ-DER Başkanı Mehmet Ali Bakici ise Sincan Belediyesine hizmetleri için teşekkür etti. Bakici, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın her zaman yanladında olduğuna da dikkat çekti.

İftar programının ardından engelliler ve aileleri ile sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “ Hep birlikte nice bayramlar geçiririz inşallah.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediye, Başkanı, Doç, Dr, Mustafa, Tuna, Ramazan, Ayı, boyunca, Sincan
Yorumlar
Haber Yazılımı