Haber Detayı
24 Ekim 2013 - Perşembe 02:32
 
Mustafa Tuna'nın Karşısına Güçlü Adaylar Çıktı
Sincan AK Parti’de Belediye Başkan Adaylarının sayıları hızla artarken, alternatifsiz olarak görülen Mustafa Tuna’nın huzursuzluğu da artıyor.
Sincan Haberi
Mustafa Tuna'nın Karşısına Güçlü Adaylar Çıktı

   Yaklaşan yerel seçimler öncesi, Sincan’da alternatifsiz olarak görülen Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya karşı teşkilatın içerisinden çıkan aday adaylarının sayıları hızla artıyor.
   Bayram öncesi, tüm adaylardan önce İlçe Teşkilatı’na giderek aday adaylığı müracaatını yapan Mustafa Tuna’nın ardından sırasıyla; Sincan siyasetinin yakından tanıdığı isimler Ziya Demir, Süleyman Karacan ve Sinan Özyön, Sincan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yaptılar. İlçe Teşkilatı’nda İlçe Başkanı Ahmet Erbağ’a adaylık dosyalarını veren isimler neden aday olduklarını açıklarken birlik ve beraberlik içerisinde bir yarış sergileyeceklerini dile getirdiler.


   KARACAN: TEK ADAM OLMAYACAĞIZ
   Sincan’ın tanıdığı isimlerinden, Ankara ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Süleyman Karacan, aday adaylığı dosyasını vermek üzere eşi Av. Fatma Coşar Karacan ile birlikte geldi. Süleyman Karacan, müracaatı esnasında yaptığı açıklamasında “Belediyelerin yerinden yönetimi birimi oluşu ve başkanlı sisteminin esaslarını yürütüyor olması, özellikle başkanın kişiliğini ve yönetim biçimini önemli hale getirmektedir. Bu haliyle Belediye Başkanı TEK ADAM zihniyeti ile veya TAKIM LİDERİ anlayışı ile hareket edebilir. Ortam bunlardan her ikisine de uygundur. Bugüne kadar biz tek adam zihniyetine sahip olmadık, bundan sonra da asla tek adam olmayacağız. Kararlarımızı tek başımıza vermeyeceğiz. Belediye Başkanı olarak şehirden, şehrin sorunlarından kopmayacağız. Yanlışlara düşmekten istişare ile korunacağız” dedi.
   Karacan, eleştirilere ve önerilere açık olacağını kaydederken “Çalışma arkadaşlarımızı yani ekibimizi yetenekli, liyakatli kişilerden oluşturacağız. Ekibimiz o alanlarınen iyeleri olacaktır” şeklinde konuştu.


  ÖZYÖN’DEN İDDİALI SÖZLER
   Aday adaylığı müracaatını yapmak üzere kalabalık bir ekiple Sincan İlçe Teşkilatına gelen ve burada İlçe Başkanı Ahmet Erbağ’a adaylık dosyasını veren Sinan Özyön “Belediyecilik; yapmış olmak için proje yapmak demek değildir. Yerindelik, ihtiyaca uygunluk ve öncelikleri iyi belirlenmiş projeler üretmek ve yapmaktır.” açıklamasında bulundu. GÜLEN YÜZLÜ insanların yaşadığı bir Sincan hedefiyle yola çıktığını söyleyen Sinan Özyön, birlik ve beraberliği bozmadan bir hizmet yarışı içinde olduklarını belirtti. Özyön, belediyecilik tecrübesine güvendiğini de sözlerine ekledi.
   AK Parti Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, Belediye Başkan Aday Adayı sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Tüm aday adayı arkadaşlarımızı başarılar diliyoruz. Hepsini gönülden destekliyoruz. Partimizin başarısı ve Sincan’a hizmet için yola çıkan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, AK Parti’de, Belediye, Başkan, Adaylarının, sayıları, hızla, artark
Yorumlar
Haber Yazılımı