Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 01:42
 
Nallıhan Kuş Cenneti Fotoğraf Sergisi Açıldı
Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğrafların sergi açılışı ve ödül töreni yapıldı.
Güncel Haberi
Nallıhan Kuş Cenneti Fotoğraf Sergisi Açıldı

Nallıhan Beldiyesi, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ve Başkanlığını Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisi işbirliği ile 22-23 Haziran tarihlerinde, fotoğraf avcılığını yaygınlaştırmak ve doğa koruma bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen “Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğrafların sergi açılışı ve ödül töreni NataVega Alışveriş Merkezinde yapıldı. Sergi 1 Aralık Pazar akşamına kadar açık olacak.

Açılış ve ödül törenine AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, TBMM İdare Amiri Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, ATO Başkanı Gürsel Baran ve çok sayıda davetli katıldı.

 

TÜFEK YERİNE FOTOĞRAF MAKİNASI

Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, Fotoğraf avcılığını yaygınlaştırmak ve doğa koruma bilincini geliştirmek amacıyla 1997 yılından beri Foto Safariyi düzenlediklerini belirterek; “ amacımız avcılığın tüfek yerine fotoğraf makinası ile yapılması” dedi. Nallıhan Kuş Cennetinin Ankara’ya en yakın sulak alanların başında geldiğini belirten Ceylan, bu cennet köşenin 200’ün üzerinde kuş türüne ev sahipliği yaptığını söyledi.

 

BU GÜZELLİKLERİ ANLATMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaslan; Ankara'da nice hazinelerin gizli olduğunu ancak başkentte yaşayanların bile bunları henüz tam olarak bilmediğini söyledi.

Karaaslan: "Bizler bugün Nallıhan'ın ekolojik değerleriyle, biyolojik çeşitliliğiyle jeofizik yönü ve peyzaj değerleriyle hem bütün bu balıkçıl kuşlar başta olmak üzere kuşların uğrak noktası olmasıyla çok büyük bir değere sahip olduğunu biliyoruz; ama bugünden itibaren bunu anlatmakla yükümlüyüz. Çocukları, torunları alıp bu fotoğraflarda gördüğümüz şaheserlerin canlılarını göstermekle yükümlüyüz." dedi.

 

HERKESİ NALLIHAN’A DAVET EDİYORUM

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz konuşmasında; şehirlerimizin ve kültürümüzün fotoğraflarla tanıtılmasının çok önemli olduğunu belirtti. Yavuz: “Nallıhan, Tarihi İpek Yolunun Anadolu’daki en önemli noktalarından birisi. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve korunmuş tarihi dokusuyla mutlaka görülmesi gereken bir kültür ve turizm bölgesi olan Nallıhan’a herkesi davet ediyorum dedi.

 

DOĞAL YAŞAMA KATKI SAĞLAYAN SERGİ

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da çok önemli bir etkinlik için bir araya geldiklerini, Ankara'nın gelişmesi, güçlenmesi adına bu tarz etkinlikleri çok önemsediğini ifade etti.

Baran, "Burada tabii ki bir kuş cenneti var. Önemli olan onlara hiç zarar vermeden, yaşamlarına katkı da sağlayarak, bütün güzelliklerini ortaya koymak. Bu fotoğraf sergisi bunu ifade ediyor. O bakımdan ben çok kıymetli buluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Nallıhan, Kuş, Cenneti, Fotoğraf, Sergisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı