Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 12:04
 
Neşet Ertaş'ın Hayatı Etimesgut'ta Sahnelendi
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) drama kursiyerleri, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın hayatını sahnelediler. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen tiyatro gösterisini Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve bini aşkın Etimesgutlu izledi.
Etimesgut Haberi
Neşet Ertaş'ın Hayatı Etimesgut'ta Sahnelendi

Özlem İcik tarafından hazırlanan "Dudaktan Kalbe Bozkırın Tezenesi' adlı gösteride Neşet Ertaş tüm yönleriyle anlatıldı. Sanatçının doğumundan ölümüne kadar hayatındaki önemli dönüm noktaları drama kursiyerlerince canlandırıldı. etiSEM bağlama eğitmenlerinden Behzat Çiçek, usta sanatçının unutulmaz türkülerini seslendirdi. Kursiyerler, performanslarıyla büyük alkış aldılar.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut'un önüne 18 yıl önce bir hedef koyduklarını hatırlatarak, "Biz 1999 yılında bu şehrin önüne Kültür ve Sanat Şehri Etimesgut hedefini koyduk. O zaman Etimesgut taşraydı. İlçemize birçok kültür, sanat ve yaşam merkezleri kazandırdık. Bugün baktığımızda hedefimize adım adım ulaştığımızı görüyoruz. Şimdi ilçemiz büyüdü, gelişti ve yalnız Ankara'nın değil Türkiye'nin en çağdaş ilçelerinden biri oldu. Her yıl yüzlerce kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyoruz" dedi.

Kültür ve sanat etkinliklerinin toplumu birleştiren önemli unsurlardan biri olduğunu kaydeden Demirel, Türk kültür, sanat ve değerlerinin yaşatılması için büyük gayret sarfettiklerini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Neşet, Ertaş'ın, Hayatı, Etimesgut'ta, Sahnelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı