Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 00:37
 
ODTÜ Frizbide Zirveye Çıktı
Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’in bahar etabının ilk ayağı tamamlandı.
Spor Haberi
ODTÜ Frizbide Zirveye Çıktı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen Voleybol 1. Lig Müsabakaları’nda kadınlarda Namık Kemal Üniversitesi, erkeklerde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süper Lig’e Yükselme terfi maçları oynamaya hak kazandı. Frizbi Türkiye Şampiyonası’nda ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi birinciliğe adını yazdırdı.

 

 

 

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturduğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest, bahar etabıyla üniversiteli sporcuların nefes kesen mücadelesine sahne oluyor. 62 branşta 26 bin üniversiteli sporcunun yarıştığı Koç Spor Fest’in bahar etabının ilk ayağı, 18-19 Nisan’da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde tamamlandı.

 

Voleybolda Namık Kemal Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi zirvede

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde kadınlarda 3, erkeklerde 2 üniversitenin katılımıyla düzenlenen Voleybol 1. Lig Müsabakaları sonucunda kadınlarda Namık Kemal Üniversitesi, erkeklerde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süper Lig’e Yükselme terfi maçları oynamaya hak kazandı. Kadınlarda ikinciliği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi elde ederken, Yalova Üniversitesi üçüncü oldu. Erkeklerde ise Yalova Üniversitesi ikinci oldu.

 

 

Frizbi’de en centilmen takım İstanbul Bilgi Üniversitesi

Koç Spor Fest’in Tekirdağ’da düzenlenen Frizbi Türkiye Şampiyonası’na hem kadın hem erkeklerde 11 üniversite katıldı. Genel takım sıralamasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi zirveyi elde ederken, Boğaziçi Üniversitesi ikinci ve Özyeğin Üniversitesi üçüncü oldu. Katılan tüm üniversitelerin oylarıyla fair-play ruhuyla oynayan en centilmen takımın belirlendiği Oyunun Ruhu Kategorisi’nde ise İstanbul Bilgi Üniversitesi ödüle layık görüldü.

 

 

 

 

Gündüz Spor, Gece Athena Çoşkusu

Gündüz spor müsabakaları ve etkinliklerde keyifli anlar geçiren üniversite öğrenciler, akşam da alternatif rock müziğin en başarılı ve önemli grupları arasında yer alan Athena konserinde eğlendi. 2015’te Koç Spor Fest’in 10’uncu yılı kapsamında bu heyecanı 2. kez paylaşan Athena, Türkiye’nin dört bir yanına uzanan ve her yıl on binleri buluşturan, en büyük gençlik festivali sahnesinde ilk albümleri Skalonga’dan son albümleri Altüst’e kadar hit olmuş şarkılarının yanı sıra farklı müzik türlerini kendi tarzlarında yorumladıkları repertuvarları ile gençlerle buluştu.

 

2019 Koç Spor Fest Bahar Etabı’nda yer alan yeniliklerle mücadele ve fair play ruhu sahaların dışına taşındı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde 2500 öğrenci, Koç Spor Fest’in programına bu yıl eklenen “Challange Zone” isimli mücadele parkurlarına katılarak mücadele ve fair play ruhunu sahaların dışına taşıdı. Yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için faaliyet gösteren sivil toplum oluşumu“Adım Adım” iş birliğiyle öğrencilerin ve halkın katılımına açık olarak düzenlenen ‘Adım Adım Kampüs Koşuları’nın ilki Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Toplam 74 kişi, Adım Adım Kampüs Koşuları’nda sivil toplum örgütlerinin bağış kampanyalarına destek oldu.

Öğrenciler bu yıl hayata geçirilen ve sporu merkezine alarak sağlıklı bir yaşam için farklı konularda pek çok içeriği yıl boyunca eğlenceli ve bilgilendirici bir yolla öğrencilerle buluşturan, aynı zamanda Koç Topluluğu şirketleri tarafından sağlanan fırsatlarla, öğrencilere kültür - sanat ve spor alanlarından aktiviteleri deneyimleme fırsatları sunan istop isimli mobil uygulama ile tanıştı.

 

Büyük final, Kurtuluş Savaşı’nın 100. Yılında Samsun’da Yapılacak

Tekirdağ’ın ardından Van, Hatay, Burdur, Antalya ve Muğla’da gerçekleştirilecek Koç Spor Fest’in bahar etabındaki final müsabakaları, 13-14 Mayıs tarihlerinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde yapılacak. Büyük finallerde, Jimnastik, Atletizm, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Yüzme, Futbol ve Dağ Bisikleti branşlarında 5 bini aşkın sporcu şampiyonluk için mücadele edecek.

Bu yıl, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihinin 100. Yılında, Koç Spor Fest finalleri kapsamında diğer yıllardan farklı olarak tüm şehrin davetli olduğu büyük bir yürüyüş ve konser de düzenlenecek.“19 Mayıs’ın 100’üncü Yılında Yürüyoruz Yolunda” isimli yürüyüşe şehrin tamamından çok geniş bir katılım bekleniyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ODTÜ, Frizbide, Zirveye, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı