Haber Detayı
30 Nisan 2013 - Salı 11:59
 
ODTÜ'de Çocuk Şenliği
Yenimahalle Belediyesi’nin desteğiyle ODTÜ Mezunlar Derneği Ankara Gönüllü Takımı (AGT) tarafından gerçekleştirilen 4’üncü Geleneksel Çocuk Şenliği’nde çocuklar eğlenceli bir yaz günü geçirdi.
Güncel Haberi
ODTÜ'de Çocuk Şenliği

Gün boyu eğlence

 

Yıl boyu gönüllü öğrenciler tarafından evlerinde ücretsiz ders alan öğrenciler bölgelerinden alınarak şenliğin düzenlendiği Devrim Stadı’na getirildi. ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Şahin ve Ankara Gönüllü Takımı Nisan ayı Genel sorumlusu Doğu Hazar Kenar’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlik gün boyu sürdü. AGT’nin amacını üniversite-toplum işbirliğini sağlamak ve mezun-öğrenci dayanışmasına katkıda bulunmak olarak açıklayan Şahin, “2010 Mart ayından beri 300’den fazla gönüllü ile yaklaşık 400 kardeşe ulaştık. Bizden desteklerini esirgemeyen Yenimahalle Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Miniklere satranç takımı

 

Bulmaca oyunlarından çim adam stantlarına, zeka oyunlarından resim stantlarına kadar her türlü oyunu içeren atölye masalarında eğlenceli vakit geçiren minikler, sponsorlar tarafından dağıtılan uçurtmaları uçurarak tüm yılın yorgunluğunu üzerlerinden attılar. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “’Pozitif bilimlerin temeline dayanan, güzel sanatları seven bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir’ diyen Atatürk’ün yolundan giden bir toplum olarak bu tür etkinliklere destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz” dedi. Zeka oyunlarına katılan miniklere Yenimahalle Belediyesi tarafından satranç takımı hediye edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi’nin, desteğiyle, ODTÜ, Mezunlar, Derneği, Ankara, Gönüll
Yorumlar
Haber Yazılımı