Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 01:59
 
Oğuzhan Alkan: İktidar Değil İttifakız!..
Sincan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Alkan, İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.
Sincan Haberi
Oğuzhan Alkan: İktidar Değil İttifakız!..

Toplantı genelinde samimiyetin ön planda olduğu ve MHP Sincan İlçe Başkanı Alkan’ın sorulara en içten duygularıyla cevap verdiği gözlerden kaçmadı.

Sincan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatının yenilenmesi ve dinamik hale gelmesiyle beraber basın mensuplarıyla ve diğer tüm vatandaşlara yönelik çalışmalara hız veren Oğuzhan Alkan, ekibiyle uyum içinde çalıştıklarını ve daha nice güzel işler başaracaklarını dile getirdi.  Toplantı yemek ile başladıktan sonra basın mensuplarının sorularıyla devam etti.

SORULAR VE YANITLAR:

SORU:  Sincan İlçe Teşkilatı olarak 2024 yılı yerel seçimlerinde belediye seçimlerine nasıl  hazırlanıyorsunuz hedef MHP’li Belediye Başkanı mı ?

CEVAP:  Bizler her zaman hazır olmak zorundayız.  Ekibime hep şunu söylüyorum  “ yarın seçim olacak gibi hazır olalım, kendimizi geliştirelim, liyakat sahibi insanlarla çalışalım, karakterimizi belli edelim. Seçimlere yarın olacak gibi hazırlanıyoruz.  Projelerimizi hazırlıyoruz. Eksikleri görüp bunun üzerinde çalışıyoruz. Sağlam bir ekiple geliyoruz.

Hedefimiz ittifak olursa ittifakla kazanmak, ittifak olmazsa ittifaksız kazanmak üzerinedir. Bir ilçe başkanı olarak “hedefimiz adayımıza seçimleri kazandırarak görevimizi yapmaktır.”

İTTİFAKIN DURUMU

SORU:  İttifakta işler yolunda gidiyor mu?

CEVAP:  İttifakla işler yolunda gidiyor mu derken  biz onlara bir anlaşma yapmadık. Bir beklenti içine girmedik.  Genel Başkanımız Türk DÜNYASININ Bilge Lideri Devlet BAHÇELİ Bey’in öncülüğünde beka sorunumuz olduğunu ve bu ülkenin vatan sevgisi eksik insanların eline verilmemesine çaba gösterdik ve çok şükür başardık. Desteğimiz karşılıklı bir destek değildir. Herhangi bir karşılık beklemiyoruz. ÜLKÜCÜLER vatanı karşılıksız sevenlerdir. Söz konusu VATAN ise gerisi teferruattır...

SORU: Sincan’ın sorunları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sincan’ın nelere ihtiyacı var?

CEVAP: En büyük eksikliğin sosyalleşme alanında olduğu düşünüyoruz. Bunun üzerine projeler hazırlıyoruz. Bir kısmını belediye meclisine önerge olarak sunduk. Gençlerimizle alakalı sorunlara önem veriyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimizi oluşturan bireylerimiz.

Bu konuda gerek Belediye Başkanımızla gerek ise kendi teşkilatımızla istişareler yapıyoruz. Çözüm yolları sunuyoruz.

Bir açık hava sineması, ailemizle beraber gidebileceğimiz sosyal alanlar, sportif branş faliyetlerinin artması için gerekli lojistik desteklerin sağlanması, engelli bireylerin rehabilite edildiği özel mekanlar Sincan’a kazandırılmalıdır.

 

SİNCANLIYIM DEMİYORLAR!

Sincan da en büyük sıkıntı gençlerimizin yanlış yollara sapmasıdır. Dışarıdan biriyle sohbet ettiğinde Sincanlıyım, orada oturuyorum demiyor.  Eryaman diyor,  Etimesgut diyor. Neden peki?  Sincan da uyuşturucu var, gasp var. Önce aileyi bilinçlendireceğiz. İki park yapalım bırakalım dersek oradan uyuşturucu satıcısı, gaspçısı cirit atar. Spor faaliyetlerinin çoğaltılması için önerge verdik. Yeni yapılan spor salonunun bir kulübe tahsisi yerine belediye bünyesinde kalması gerektiğini oradan halka yirmi farklı branşta hizmet edilmesi gerektiğini söyledik.  Bunu meclise sunduk. Buralardan neden milli oyuncular çıkmasın.  Kendi çocuğum için ne düşünüyorsam Sincan’ın çocukları içinde aynısını düşünüyorum. Onların geleceğini kendi çocuğumun geleceği olarak düşünüp ona göre çalışıyorum.

SORU:  Yenikent’in ilçe olması için önerge verildi. Sizce doğru mu Yenikent ilçe olmalı mı?

CEVAP:  Yenikent  135.000 nüfusa dayanan bir yerleşim yeri haline geldi. Doğu da bu nüfustan az olan illerimiz var. Ve Yenikent’in ilçe olabilmesi vatandaşın talebidir. Bizler onların taleplerine her zaman kulak vermeliyiz.  İlçe olmasında bence bir sakınca yok. Yenikent’te yatırım yapılması da lazım; hastane, karakol, sosyal alanlar vb.  faaliyetlerin orada hayata geçirilmesi gerekli diye düşünüyorum.

SORU:  Basınla bir araya geldiğiniz gibi Muhtarlarla da bir araya gelmeyi planlıyor musunuz?

CEVAP:  Önce Muhtarlarımızı ziyaret edeceğiz. Onlarla tanışacağız. Sonra onlarla da belirli aralıklarla bir araya gelip istişarelerimizi gerçekleştireceğiz. Güz ve Bahar dönemi toplantılarımız olacak. Bunlarda sorunları dinleyip çözümleri için istişare edeceğiz.

SORU:  Sivil Toplum Kuruluşlarıyla alakalı düşünceleriniz neler?

CEVAP: Sürekli seçim zamanlarında hatırlanan yerler haline geldiler. Amaç uğruna kullanmaya çalışanlar seçim zamanı ziyaretlerini yapıyorlar. Biz seçim zamanı hiç bir STK ya ziyarete gitmedik. Tam tersine seçimden sonra gittik. Biz onları sadece seçim zamanında değil her an bizimle beraber olmalarını istiyoruz. Bu sebeple de bu konuyla alakalı 2020 yılında projelerimiz var. Yoğun şekilde devam edeceğiz.

SORU: Parti içi gruplaşmalara nasıl engel olacaksınız?

CEVAP: Birliğin olduğu her yerde gruplaşma vardır. Bu çeşitlilik kazandırır. Ancak bu grupları tek bir hedefe doğru yöneltirseniz hem çeşitliliğe hakim olursunuz hem de hedefinize daha rahat ve hızlı ulaşırsınız. Ben bu teşkilatın içinden geldim. Her kademesinde bulundum. Her kademesinde arkadaşlarım, dostlarım var. Biz davamız için buradayız.  Makam ve mevki için değil.

Tarihte Türkler hep sağına soluna baktıklarında gerilemişlerdir. Önlerine baktıklarında ise Dünyayı titretmişlerdir. Biz önümüze bakacağız. Gerek eski ilçe gerek yeni ilçe olarak el ele verip beraber çalışacağız.

SORU: Gençlerimizle alakalı manevi anlamda bir eksiklik var bunu nasıl kapatacaksınız?

CEVAP: Bu konu da önce aile bilinçlenecek. Ne olduğu belirsiz olan cemaatlere tarikatlara çocuklarını götürüp teslim etmeyecekler. Biz yıllardır buradayız. Vatanını, Milletini, Bayrağını en önemlisi Kuranını seven bilinçli gençler yetiştiriyoruz. Bu konuda Ülkü Ocaklarından başka yer yoktur. Bu alanda tektir. Aileler bizlere çocuklarını getirsinler. Bizler onlara bu sevgileri aşılayalım. Ülkü Ocaklarında yetişen çocuk vatan haini olmaz, uyuşturucu satmaz, satana müsaade etmez, ekmek yediği kaba tükürmez, anasına babasına saygısızlık yapmaz, büyüğünü küçüğü bilir ona göre davranır. Ülkü Ocakları verilmesi gerekeni verir. Sonrasında genç kendini geliştirerek vatanına hizmet eder.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Sinan ATEŞ’in bir hedefi var. Her ocaktan bir Aziz SANCAR çıksın. Bunlar olmayacak şeyler değil. Biz yeter ki isteyelim. Ülkü Ocakları bu alanda hiç bir destek almayan tek vakıf kuruluşudur. Bizim İTİCİ GÜCÜMÜZ BÜYÜK TÜRK TARİHİ VE ASİL TÜRK MİLLETİDİR.

SİNCAN’DA YAPILAN İTTİFAK…

SORU: İttifakın nimetlerinden yararlanıyor musunuz?

CEVAP: İttifakın nimetlerinden faydanlanmak gibi bir amacımız yoktur. Milliyetçi Hareketin ve Ülkü Ocaklarının böyle bir amacı olmadı, olamaz...

İttifaka siyasi-maddi-nefsani bakmıyoruz. Yapılan doğru işlere bizim katkımız ne olur onu düşünüyoruz.

BİZ İKTİDARDA DEĞİL İTTİFAKTAYIZ...

Diyen MHP Sincan İlçe Başkanı Sn. Oğuzhan ALKAN tüm basın mensuplarını geldikleri için teşekkür ederek; toplantıya son verdi. Bu toplantıların devam edeceğini ve istişarelerinin bitmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Oğuzhan, Alkan:, İktidar, Değil, İttifakız!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı