Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 14:03
 
Orhan Tatlı'dan Fatih Erbakan'a Uyarı!
Milli Görüş önderlerinden Orhan Tatlı, gazetemiz aracılığıyla Fatih Erbakan’ı uyararak devşirme siyasi polemiklerden vazgeçmesi gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Orhan Tatlı'dan Fatih Erbakan'a Uyarı!

Orhan Tatlı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Liderimiz Necmettin Erbakan hocamızdan bize emanet kalan oğluna şefkat ve merhamet etmek için uyarıyoruz” diye konuştu. Tatlı, sözlerine şöyle devam etti:

 

MİLLİ GÖRÜŞ İLKE VE PRENSİPLERİNE YAKIŞMIYOR

“Liderimiz Erbakan hocamızın ilke ve prensiplerinde hiçbir zaman yer bulmayan siyasi polemiklerden bir şeyler devşirme hareketleri, Milli Görüş ilke ve prensipleriyle asla bağdaşmamaktadır. Milli Görüş, İslami görüştür. İslam temsil edilemez, İslam’a hizmet edilir. Bizim sözde değil özde duruşumuz ve olaylara yaklaşım tarzımız kalitemizi ortaya koyar. Türkiye’miz, İslam sancaktarlığını yapan bir devlettir.  Bu devletin lideri; mazlumların, mağdurların hakkını tüm Dünya’da sadece sözde değil özde savunmaktadır.

Irak, Suriye, Libya, Somali, Katar, Venezüella gibi bir çok ülkede askerimiz hak’kın hakim olması için mücadele etmektedir. Devletimiz, ülkemizin geleceği için planlar yapmaktadır. Hiçbir siyasi tecrübesi olmayan, Milli Görüş hiyerarşisinden geçmemiş, onbaşılıktan kurmaylığa yükseldiğini zanneden kardeşlerimizin siyasi okumalarında hata yapmaları doğaldır. Hiçbir karşılığı da yoktur. Erbakan soyadı adına yapılan bütün açıklamalar değerli ve önemlidir. Aile içerisinde yaşanan sıkıntıları, il il gezip babamın arkadaşları böyle yaptı, babamın arkadaşları şöyle yaptı diyerek ailenin içinde yaşanan psikolojik ruh haliyle kamuoyuna çıkıp devlet içerisindeki gelecek dizaynlara yorum yaparken; Devleti evlilik, boşanma, miras gibi ailede yaşanan psikolojik ruh halini Devlette yaşanıyor gibi anlatmak, benzetmek nezaket kurallarına, Milli Görüş ilke ve prensiplerine uymamaktadır.

 

ERBAKAN SOYADINA UYGUN HAREKET ET

Erbakan soyadının önemine uygun hareket ederek polemiklerden uzak durmakta fayda görüyorum. Gençliğinin verdiği enerji, mirasın verdiği maddi ve manevi güç bazen istenmeyen durumlara, yenilgilere sebep oluyor. Ülkemiz, Erbakan hocamızın dediği gibi yerel yönetimlerle parti gözetmeksizin yaşanabilir bir ülke haline gelmiştir. Üstün silah teknolojisiyle ‘Yeniden Büyük Türkiye’ kurulmuştur. Şimdi hak’ka dayalı yeni bir dünya düzeni kurma zamanı.

Yıllarca İslam Birliğini kurmak için çalışan Erbakan hocamızın kurduğu, hazırladığı alt yapıya kat atmak büyük şereftir. Bu da en çok Erbakan ailesine yakışır. Yok efendim CHP belediyeleri şöyle yönetiyormuş, yok efendim şu bakan böyle çalışıyormuş.. Ben daha iyi asfalt dökerim, ben daha iyi lağım temizlerim, ben daha iyi para bulurum gibi basit ve karşılığı olmayan eski Türkiye’nin siyasi söylemlerine ihtiyaç yoktur.

 

SİYASİ SÖYLEMLERE DİKKAT ETSİN

Herkes bilsin ki; Türkiye bundan sonra hangi ilke ve prensiplerle yönetilecek, bunun mücadelesi verilecek. Lağım, logar, park, asfalt, konut, para, ekonomi.. bunlar halledilmiş, geride kalmış meseleler. Bunları ilçe ilçe gezip tekrar anlatmak, önce aileyi, sonra dava erlerini karşı karşıya getirip  birbirine düşman etmek, devlet dizaynlarını okuyamayıp Milli Görüş adına açıklama yapmak, sonra hiçbir şey olmamış gibi kenara çekilip izlemek İslam ahlakına, Milli Görüş ilkelerine hiçbir şekilde uymamaktadır.

Erbakan hocamızın dediği gibi bunlar boş teneke sesi. Hedefimiz hak’ka, adalete dayalı bir dünya kurmaktır. Bunu da uluslar arası güçlerle eşit şartlarda masaya oturmakla olur. Bizler, Milli Görüşcüler olarak önderimiz, liderimiz, Hz. Peygamberimiz ve ashabını örnek alarak başarabiliriz.

Müjdeler olsun daha büyük Osmanlı kuruluyor..”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Orhan, Tatlı'dan, Fatih, Erbakan'a, Uyarı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı