Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 01:23
 
Orhan Tatlı, Etimesgut Belediye Başkanlığı'na A. Adayı
2009 Yılında yapılan yerel seçimlerde Etimesgut Belediye Başkanlığına aday olan Orhan Tatlı, yaklaşan yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı.
Etimesgut Haberi
Orhan Tatlı, Etimesgut Belediye Başkanlığı'na A. Adayı

2009 Mart secimlerinde Etimesgut’tan aday olan Orhan Tatlı yeniden aday olacağını açıkladı.
Yaklaşan 31 Mart mahali idareler seçiminde Ankaranın kalesi olan Etimesgut ilçesinden adaylığını açıklayan Orhan Tatlı, adaylığı ile ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı:

ETİMESGUT HIZLA GELİŞİYOR

“Hacı Bayram Veli Hz’nin Vakıf arazisi üzerine kurulan, ülkemizin kalkınmasından gelişmesinden AK Parti hükümetlerinden en büyük pay alan, en fazla göç alan ilçemiz hızla büyümekte ve nüfusu 1 milyona doğru adım adım ilerlemektedir.

Başkanlık sisteminde, belediyeler daha da önem kazanmaktadır. Çoğu Büyükşehirlerden büyük olan Etimesgut ilçemiz. Ankaramızın 3 önemli ilçeleri ile iç içe geçmiş Yenimahalle, Çankaya, Sincan ilçeleri ile sosyal kültürel yaşam tarzları birbirlerine benzer bir gelişim göstermektedir.

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ
Etimesgut ilçemiz her alanda ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde, değişmesinde doğal olarak önemli bir pay alırken belediyecilik anlayışı eski Türkiyenin kodlarıyla bir tren istasyonunun kenarında gecekondu kültürüyle büyüyen bir kent yönetim anlayışından ne yazık ki kurtulamamıştır. Siyasi partilerimiz kısır döngü kavgalarıyla uğraşırken 1 milyon nüfusa sahip olacak Etimesgut ülke yönetiminde referandum, başkanlık sistemi değişikliği seciminde önemli stratejik kararlarda açık önde sınıfta kalmıştır.

YÖNETMEYE HAZIRIM!

Başkan Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’in son toplantısında yeniden büyük Türkiye’nin öncülüğünde yeni bir dünya kuralım çağrısına katkı sağlamak için, 1 milyon nüfusu ile 2023’e ulaşacak Etimesgut’u, halkımızın vereceği kararla yönetmeye hazırım.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Orhan, Tatlı,, Etimesgut, Belediye, Başkanlığı'na, A., Adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı