Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 10:34
 
Özhaseki ve Köse, Mamaklı Kadınlarla Bir Araya Geldi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ve AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Mamaklı hanımlarla bir araya geldi.
Mamak Haberi
Özhaseki ve Köse, Mamaklı Kadınlarla Bir Araya Geldi

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde, AK Parti Mamak İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği Kadın Buluşması programında konuşan Köse, “Birlikte çıktığımız bu yolculukta dur, durak bilmeden, gece-gündüz desteklerini esirgemeyen kadın kollarımızın kıymetli mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. AK kadınlarımızın her bir ferdinin önemi ve yeri her zaman farklı olmuştur” dedi.Kadın Buluşması programına AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, AK Parti ve MHP İlçe Kadın Kolları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Kadın istihdamına önceliklerimiz var

Programda kadın istihdamına yönelik öncelikleri olduğunu kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “İstihdam sağlayacak birçok projeleri ve meslek edindirme kurslarını başkentimize kazandıracağız. Hanımlarımız bu kurslarda edindiği mesleği, üretime dönüştürecek ve bu ürünleri satış yapabilecekleri alanlarda değerlendirebilecek” dedi.

 

Dünyada iki tane olacak

Kadınların yanı sıra çocuklar içinde hazırlanan projeler hakkında bilgi veren Özhaseki,

"Özellikle mahallelerde kreş ve belediye evlerini hayata geçireceğiz. Mesela acil hastaneye gideceksiniz, çocuğu nereye bırakacaksınız? O belediye evlerine çocuklarınızı bırakabileceksiniz" dedi. Dünyada bir tek Kanada’da bulunan Çocuk Köyü’nü Başkent’te de hayata geçireceklerini kaydeden Özhaseki, “Bizler hep sokakta büyüdük. Şimdi çocuklar evde internetin başında sanal bir aleme dalıyor. Geleceğe hazırlanamıyorlar. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak lazım. Bu köyde içerisinde yüzden fazla etkinlikle çocuklarımız, çocukluklarını doyasıya yaşayacaklar” diye konuştu.

 

Herkesin dahil olacağı bir Mamak

Programda kadınların toplumun temel taşı olduğunu ifade eden AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, “Bunun bilinci ile sosyal, sanatsal, kültürel ve daha birçok alanda herkesin dahil olacağı bir Mamak için çalışacağız. İlçemizin ihtiyaçlarını biliyoruz ve ona göre hizmet yapacağız. Çünkü doğup büyüdüğümüz yere karşı görevlerimiz var. Bunun içinde önce gönüllerde olmamızın gerekliliğini çok iyi biliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Özhaseki, ve, Köse,, Mamaklı, Kadınlarla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı