Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 23:47
 
Panel Cephe Kaplama Sistemleri
Alüminyum panellerden yapılmış dış cephe sistemleri çoğunlukla kurumsal binalarda, ofislerde ve meydanlarda kullanılmaktadır.
Ekonomi Haberi
Panel Cephe Kaplama Sistemleri

Kaplama cephe işlemlerinin alüminyum panellerden elde edilmesinin ana avantajı, fabrikada seri üretilip yüksek kalitede olmaları ve daha sonra doğrudan şantiyeye monte edilebilmeleridir.

 Alüminyum panel cephe kaplama sistemleri arasında en popüler paneller cephe ve silikon panellerdir. Ek olarak, alüminyum cephe kaplaması da ters traverste veya dıştan kanatlara paralel olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

 

 Kompakt Lamine Panel

 Kompakt dış mekan laminat sistemi; Kör bir cephe bağlantısını bitirmek ve uygulamak için 4 mm kalınlıkta, istenen boyut ve şekilde kalınlığa sahip havalandırmalı bir kompakt laminat kullanılır. Yapı yapısının parametrelerine göre, uygun boyutlarda hazırlanan kompakt paneller yapıştırma tekniği kullanılarak alüminyum veya çelik çerçeveye monte edilir.

 Bu panel cephe kaplama, geniş renk seçenekleriyle dokuya zenginlik katar. Kompakt laminat cephe sisteminin bir başka uygulaması perçinleme tekniğidir. Mekanik, hızlı ve güvenilir tasarımı sayesinde dış ve iç cephe kaplamalarında tercih edilir.

 

 Tarama Sistemi

 Alüminyum profil raylar yatay olarak binanın dışına dirseklerle dikey olarak bağlanmış alüminyum köşe profillerine monte edilir. Panellerin arkasına monte edilen braketler alüminyum raylara ayarlanabilir vidalarla tutturulmuştur. Kompakt laminatın arkasında, özel olarak tasarlanmış alüminyum ray kancaları M8 cıvatalarla vidalanır ve daha önce cepheye bağlı alüminyum rayların üzerine monte edilir, bu da kompakt laminat panellerin montajını tamamlar.

 

 Yapıştırma Sistemi

 Kompakt laminat paneller T ve L alüminyum profillerine veya binanın dışına monte edilmiş çelik çerçeve sistemine braketler kullanılarak uygulanır. Panele yapıştırılacak profillerin yüzeyleri Sika astar ile temizlenir. Birincil temizlik de, boyut panelinin arkasına uygulanır, profile yapıştırılmaya hazırdır. Çift taraflı bant profillere dikey olarak gerilir.

 

 Ahşap Paneller İçin Dış Sistem

 Ahşap dış cephe kaplama sistemi; İnşaat yapısal çelikten tamamlandıktan sonra, şekillendirilmiş ahşap yapı üç farklı şekilde monte edilebilir: vidalama, sıkma ve kendiliğinden kılavuz çekme. Ahşap dış paneller, tüm iklimlerde kullanılabilen ve kimyasal içermeyen 100 doğal masif ahşap malzemelerdir. Cephe kaplaması için ahşap paneller hem dış mekanlarda hem de yer döşemelerinde kullanılır. Ahşap paneller cephe giydirme için en iyi alternatiflerden biridir. Ahşap cephe panelleri farklı boyutlarda yapılır.

 

 Vida Sistemi

 A2 paslanmaz çelikten yapılmış vidalar cephesinde yapılan ahşap yapılara monte edilir. Vidalar ahşap panelin kalınlığının yarısı kadar olmalıdır; Gerekirse çıkarılmalıdır; Gerekirse, montaj işlemini tamamlamak için duvar fişine takılması gereken, panellerin 2 mm üzerine monte edilmesi gereken vidayı çıkarın.

 

 Eklenti Sistemi

 Cephede oluşturulan ahşap bir yapıda, panellerin arkasına takılan agraf ayakları, ayarlanabilir vidalar kullanılarak alüminyum raylara tutturulur. Ahşap panellerin arka tarafında, özel olarak hazırlanmış alüminyum ray kancaları M8 cıvatalarla vidalanır ve daha önce cepheye tutturulmuş alüminyum tavalara tutturulur ve ahşap panel cephe kaplama modellerin montajı tamamlanır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Panel, Cephe, Kaplama, Sistemleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı