Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:47
 
Polatlı Hayvan Pazarı Kurban Bayramı'na Hazır
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve 15.000 m2’lik alanıyla bölgenin en büyük ve modern canlı hayvan pazarı olan Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nda yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı.
Ankara Haberi
Polatlı Hayvan Pazarı Kurban Bayramı'na Hazır

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapılarak daha hijyenik hale getirilen Hayvan Pazarı’nda; kurban kesim yerleri ve alım-satım alanları düzenlenerek bayramda oluşabilecek yoğunluk dolayısıyla gerekli önlemler alındı. Hayvan Pazarı’nın Kurban Bayramı’nda Polatlı’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Polatlı ekonomisine büyük katkı sağlayan Hayvan Pazarı’nın içerisinde; alım-satım alanları, kesimhaneler, hayvan padokları, karantina ahırı, tesis işletme binası, veterinerlik, restaurant, dezenfeksiyon alanları, duşlar ve tuvaletler bulunuyor.

 

KURBAN SATIŞI İÇİN KAYITLAR 22 TEMMUZ’DA BAŞLADI

Kurban Bayramı dolayısıyla Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nda satış yapmak isteyen üreticiler için kayıt başvuruları 22 Temmuz Pazartesi günü başladı. Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne elden yapılacak olan başvurular 31 Temmuz Çarşamba gününe kadar devam edecek. 10 gün sürecek olan kayıtların ardından çekilecek olan kurayla üreticiler ve satış alanları belirlenecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Polatlı, Hayvan, Pazarı, Kurban, Bayramı'na, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı