Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 12:44
 
Pursaklar'da Enfeksiyona Karşı Dezenfeksiyon
Pursaklar Belediyesi tarafından, yüksek risk grubunda yer alan eczaneler ve kuaförler, vatandaşların olası bir enfeksiyona maruz kalmamaları için dezenfekte edilmeye devam ediyor.
Ankara Haberi
Pursaklar'da Enfeksiyona Karşı Dezenfeksiyon

Pursaklar Belediyesi tarafından, koronavirüs salgını sürecinde hassas bir öneme sahip olan ilçe genelindeki kuaför ve eczanelerde hem vatandaşların hem de esnafların sağlığı için dezenfeksiyon işlemi rutin olarak yapılmaya devam ediyor.

Koronavirüse karşı başlatılan üst düzey tedbirler kapsamında ilçedeki kamu kurumlarından ortak yaşam alanlarına kadar birçok noktayı ilaçlayan ekipler, halkın yoğun kullandığı yerler öncelikli olmak üzere dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. 

Mesai mefhumu gözetmeksizin 221 gündür çalışmaya devam eden belediye ekipleri, koronavirüs mücadelesinde yoğun mesai yapan eczanelerde ve kuaförlerde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. İnsan yoğunluğunun fazla olması ve riskli durum ihtimalinin yüksek olması nedeni ile titizlikle gerçekleştirilen çalışmalarla ilçe genelinde bulunan eczaneler ve kuaförler steril hale getiriliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pursaklar'da, Enfeksiyona, Karşı, Dezenfeksiyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı