Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 23:31
 
Ramazan Etkinliklerinde Ankara Kültürü Tanıtıldı
Keçiören’de geleneksel Ramazan etkinlikleri Ankara Kültür Evi açılışı, Ankara Seymenler Kulübü Derneği Korosu konseri eşliğinde kız oyunları ve Seymen gösterileriyle devam etti.
Keçiören Haberi
Ramazan Etkinliklerinde Ankara Kültürü Tanıtıldı

Keçiören Belediyesi tarafından her gün iftardan sonra Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen Ramazan-ı Şerif etkinliğinde Ankara Gecesi kapsamında Ankara Kültür Evi açılışı yapıldı. Başkan Altınok Ankara Kültür Evi’nin açılışını, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Celalettin Uludağ, Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, Kızılcahamamlılar Derneği Genel Başkanı Beyhan Sarı, Ankara Sanat Kulübü Derneği Başkanı Türker Demir ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ile birlikte yaptı.

RAMAZAN-I ŞERİF BİRLİĞİMİZE, DİRLİĞİMİZE VE BERABERLİĞİMİZE VESİLE OLSUN

Keçiören Ramazan etkinlikleri, Ankara Seymenler Kulübü Derneği Korosu'nun seslendirdiği türküler eşliğinde kız oyunları, Aşuk ile Maşuk oyunu ve Seymen gösterileriyle unutulmaz bir geceye sahne oldu.

Başkan Altınok programda yaptığı konuşmada, “Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. On bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirsin” dedi. 
Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Altınok şunları söyledi:
“İnşallah bu mübarek ay birliğimize, dirliğimize ve beraberliğimize vesile olur. Devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar var olmasına vesile olur. Ezanlarımız okunuyor, huzur ve güven içerisinde iftarımızı yapıyoruz. Fakat İslam âleminde kan ve gözyaşı var. İslam, kardeşlik ve sevgi dinindir.  İnşallah Ramazan-ı Şerif, Müslüman kardeşlerimizin feryatlarının son bulmasına ve İslam’ı İslam gibi yaşamasına vesile olur. Devletimizin kurucusu başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun.”

CEYLAN: EFSANE BAŞKAN, ANKARA’MIZA VE TÜRKİYE’MİZE ÖRNEK OLACAK

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da Başkan Altınok’un yeniden seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Keçiören’in efsane başkanı Turgut Altınok’u tekrar Keçiören’de görmekten mutluluk duyuyorum. Keçiören, Ankara’nın en önemli ilçelerinin başında geliyor. Efsane Başkan Turgut Altınok burayı marka haline getirdi. İnanıyoruz ki, Keçiören Belediye Başkanı olarak ilçede hayata geçireceği projelerle yeniden Ankara’mıza ve Türkiye’mize örnek olacak. Bu vesileyle Ankara Gecesi’nin ve Ramazan-ı Şerif’in hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ramazan, Etkinliklerinde, Ankara, Kültürü, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı