Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 11:32
 
Robotik Kodlama Uzaktan Eğitim
Popülerliği her geçen gün artan Robotik Kodlama Eğitimini evinizden hiç çıkmadan uzaktan eğitim ile alabilirsiniz.
Güncel Haberi
Robotik Kodlama Uzaktan Eğitim

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını insanlara uzaktan eğitimin ne kadar  da önemli olduğunu ve eğitimin sadece geleneksel yöntemlerle yapılmayacağını göstermiş oldu. Sadece bir internet ve yayınları izleyebileceğiniz özellikleri destekleyen bilgisayar, tablet ve hatta akıllı telefon ile evden adımınızı atmadan binlerce eğitimi ayağınıza kadar getirebilirsiniz.

Biz sizlere bu onlarca eğitimden sadece birini Robotik Kodlama Uzaktan Eğitim hakkında bilgi vereceğiz.

En basit tanımı ile kodlama; bir problemin çözülebilmesi için değişik bilişsel yeteneklerin bir arada kullanılması sürecidir. Problemin çözülebilmesinin ilk aşamasında verilen problemin açık bir şekilde anlaşılması ve analiz edilmesi vardır.

Robotik kodlama eğitimi kişilere; problemlere birden fazla açıdan bakmak, onlara çözümler sunmak, sistematik bir şekilde düşünmek, olaylar arasında ilişkiler ağı kurmak, değişik ve üretici düşünmek, problemin çözümüne odaklanan bir düşünce yapısında olmak, takım çalışması yapabilmek ve eleştirel bakış açısı gibi pek çok özellik kazandırır. Bunun yanında çocukların bilgisayarları başında bulundukları zaman göz önüne alınırsa, bu zamanın onlara yarar sağlayacak ve onları geliştirecek konulara yönlendirmek çok daha önem arz edecektir.

Robotik Kodlama Uzaktan Eğitim ile çocuğunuz izleyeceği ders videoları ve gönderilen Robotik Kodlama setinde uygulama yaparak gelecek 25 senenin mesleği olan Robotik Kodlama ile alakalı uzmanlık yetisi kazanabilir.

Bu eğitimlerde çocuklar Arduino Uno kartını tanıyacak, mBlock arayüzünü ve özelliklerini tanıyıp bunlar üzerinde işlem yapabilecek, Arduino Kipi ile ilk uygulamasını gerçekleştirecek ve kendi projelerini üretebilecektir. Mesela belli bir seviyeye gelen bir çocuk toprak nem sensörüyle toprak nemini kontrol edebilecek veya  çiçeklerin suyunu kontrol edecek bir sensör geliştirebilecektir.

İşin en güzel tarafı ise bu eğitimlerin ayağınıza kadar gelmesidir. Tabi ki sadece çocuklar değil, yetişkinler, bu işe merak duyanlar ve eğitimin ölüme kadar sürecek bir evre olduğunu düşünen tüm bireyler Robotik Kodlama Uzaktan Eğitim ile bu dünyaya girebilirler. Üstelik bu eğitimlere katılmak için herhangi bir elektronik, program kodlama bilgisine ya da bilgisayar/bilişim öğretmeni olmanıza da gerek yok. Eğitimler kademe kademe her seviye uygun şekilde düzenleniyor. Ama programlama öğrenmenin yeni bir dil öğrenmek gibi olduğunu ifade edebiliriz. Bu yüzden konunun uzmanlarına göre  bu eğitimlere ne kadar erken yaşta başlanırsa anlatılanların öğrenilmesi  ve kavranılması da o kadar kolay oluyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Robotik, Kodlama, Uzaktan, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı