Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:36
 
Ruanda ve Zambiya, Keçiören'de Yeşillendi
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ruanda Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza ve Zambiya Ankara Büyükelçisi Joseph Chillengi ile birlikte Kartaltepe Ruanda Büyükelçiliği Hatıra Ormanı’ndaki Ağaç Dikme Töreni’ne katıldı.
Keçiören Haberi
Ruanda ve Zambiya, Keçiören'de Yeşillendi

Başkan Altınok, “Ülkemizin ve dünyamızın yeşil bir geleceğe yürümesi için gerçekleştirdiğimiz Ağaç Dikme Törenimizi Ruanda ve Zambiya Ankara Büyükelçilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Bu anlamlı etkinliğimiz inşallah dünya barışına ve kardeşliğine vesile olur” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından Ruanda Büyükelçiliğine tahsis edilen Kartaltepe’deki hatıra ormanında gerçekleştirilen Ağaç Dikme Töreni’nde, doğayı koruma ve ağaçlandırma seferberliğine yönelik sosyal sorumluluk bilincinin oluşmasına dikkat çekildi. Törende ağaç diken gönüllülere hitaben konuşan Başkan Turgut Altınok, kişi başına düşen yeşil alan miktarı bakımından Keçiören’in 10 yıla kadar Türkiye’de ilk sıralarda yer alacağını kaydetti.

60 ADET AĞAÇ DİKİLDİ

Keçiören Belediyesi ile Ruanda Ankara Büyükelçiliği iş birliğinde, Kartaltepe Ruanda Büyükelçiliği Hatıra Ormanı’nda gerçekleştirilen Ağaç Dikme Töreni’nde 10 batı ladin, 5 mavi ladin, 30 sedir ve 15 de mavi servi olmak üzere toplamda 60 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi. ​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ruanda, ve, Zambiya,, Keçiören'de, Yeşillendi,
Yorumlar
sağ bitiş -->
Haber Yazılımı