Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 11:48
 
Salim Çoruk, Mamak İçin İddialı Hazırlanıyor
Mamak Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıklayan İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk’a, Mamaklılar büyük destek veriyor..
Mamak Haberi
Salim Çoruk, Mamak İçin İddialı Hazırlanıyor

ÇORUK’A DESTEK ARTIYOR!

T.C. İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ve deneyimli bürokratlardan Salim Çoruk, CHP’den Mamak Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Aday adaylığını açıklamasının ardından, vatandaşlardan büyük ilgi gören Salim Çoruk, gerek siyasi ve gerekse bürokratik kesimden de kendisine gösterilen ilgi ve destek her geçen gün artıyor.

“Mamak’a bir vefa borcum var. Bunu ödemek için yol çıktım. Mamak’ı layık olduğu yere taşımak ve yıllardır görev başında olan yönetimden, Belediye Başkanı’ndan daha iyi hizmet etmek için aday olmayı istiyorum” şeklinde konuşan Salim Çoruk, Mamak’ın halen kenar mahalle konumunda olduğunu ve hak ettiği yerde bulunmadığını söyledi.

50 YILDIR MAMAKLIYIM..

Adaylığı ile ilgili olarak açıklama yapan Çoruk, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben Mamaklıyım. Biz İç Anadolu’nun Ankara’ya yakın olan vilayetlerinin gariban halkıyız, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Sivas, Amasya, Kırıkkale gibi illerden Ankara’ya gelenler hemşerilerim ilk Mamak ilçe merkezine geldi. Ankara demek Mamak’tan ibaretti bu vesileyle 1969 yılında bende Mamak’a geldim ve çocukluğum, gençliğim Mamak’ın çeşitli semtlerinde geçti, halen de Mamak'ta oturuyorum. Ayrıca, vatanını, devletini ve milletime seven bir yurttaş olarak yerel birimlerde hizmet etmeyi önemsiyorum. Bu yüzden başarılarla dolu bürokrasinin her kademesinde çalışmış deneyimli bir kardeşiniz olarak deneyimlerimi aktarmak ve birlikte yönetişim için Mamak dedim.”

SALİM ÇORUK KİMDİR?

Salim Çoruk, 1991 yılında başladığı memuriyet hayatında, Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çeşitli görevler üstlenmiş, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünde şube müdürlüğü, fakülte sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. 2009 yılından itibaren de İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri olarak görevini sürdürüyor. 

Salim Çoruk, başarısının sırrını açıklarken; üstlenmiş olduğu tüm görevlerde iletişimin ve doğru dilin kullanılmasının yanında klasik zihniyetin dışına çıkarak ülkesine, milletine ve topluma daha fazla yarar sağlarımın arayışı içerisinde olduğunu, kendisini sadece mesai saatleriyle sınırlandırmadığını ifade ediyor. Dokuz yıldır genel sekreterliğini yürüttüğü İç Anadolu Belediyeler Birliği, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın dönem başkanı olduğu ve an itibarıyla 130 belediyenin üyesi bulunduğu, Türkiye Belediyeler Birliği başta olmak üzere, diğer kamu kurum ve kurumlarıyla, üye belediyelerle koordineli çalışan bir kamu kuruluşudur. Genel Sekreter Salim Çoruk, birlik başkanı ve yönetiminin aldığı kararlar doğrultusunda görev ifa ederken daima çözüm odaklı düşündüğünü, belediye hizmetlerinde kaliteyi artıracak projeler yürüttüklerini, İç Anadolu Belediyeler Birliği olarak birçok belediye başkanı, meclis üyesi, belediye çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim programları düzenlediklerini, kaynakların etkin ve verimli kullanılmasının sağlanmasına katkıda bulunduklarını, aynı zamanda kendisinin de bir eğitim gönüllüsü olarak 2017 yılı itibarıyla Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitiminden başarıyla mezun olarak görevini daha bilimsel yapmanın yollarının arayışı içerisinde olduğunu dile getiriyor.

Çoruk, bu kapsamda sadece ulusal değil, uluslararası alanda da başta Avrupa Ülkeleri olmak üzere, komşu ülkeler ve Türkiye Cumhuriyetindeki yerel yönetimler ile temaslar kurduklarını; teknik inceleme, bilgi paylaşımı çerçevesinde karşılıklı işbirliği yapma fırsatları yakalamıştır. İngiltere, Almanya, Belçika, İsviçre, Rusya, Hollanda, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, İspanya, İtalya, Kırgızistan, İran, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerin çeşitli şehirlerinde 2010-2018 yılları arasında birkaç defa tecrübe paylaşımı çerçevesinde ziyaret etme fırsatı bulmuştur. Çoruk, proaktif ve başarılı bir yönetici olması vesilesiyle gerek birlik sekreterliğinden önceki görevlerinde ve gerekse birlik sekreteri olarak başarılı çalışmaları sonucunda sayısız, ödül, plaket ve taktirler almıştır.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Salim, Çoruk,, Mamak, İçin, İddialı, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı