Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 11:42
 
Salim Çoruk, Mamak İçin Oldukça İddialı
31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP Mamak’tan belediye başkanlığı aday adayı olan Salim Çoruk “Aday olduğum takdirde gerek propaganda gerekse belediye başkanlığım döneminde sayın genel başkanım gibi samimiyet ve dürüstlükten asla ödün vermeyeceğim. Onları, yerine getiremeyeceğim vaatlerle kandırmayacağım” dedi.
Mamak Haberi
Salim Çoruk, Mamak İçin Oldukça İddialı

CHP’den Mamak Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim  Çoruk “Mamak’ı yarınlara hazırlamak ve yaşamaktan keyif alınacak örnek bir ilçe yaratmak için geliyorum” sloganıyla yola çıktığını, Ankara’da yaşayan her vatandaşın “Mamak”lı olmak için rağbet edeceği bir gelecek vadettiğini ifade ederek bürokraside olduğu gibi siyasette de başarılı olacağını vurguladı.

Çoruk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında “Mamak halkının teveccühü, partimizin değerlendirmesi neticesinde en uygun adayı belirleyeceğinden hiç şüphem yoktur. Ben de demokrasiye inanan, görev odaklı bir insan olarak olayı ele alıyorum. Benim iddiam daha önce görev yapan belediye başkanlarından bu bayrağı alarak daha ileriye taşıyacağıma olan inancım ile ulusal ve uluslararası yerel yönetimlerde edindiğim tecrübelerimdir. Bu tecrübelerimi Mamak için kullanmak istiyorum” dedi.

Mamak’ı çok iyi tanıdığını, burada yaşadığını ve bu toplumun içinden yoğrularak geldiğini sözlerine ekleyen Salim Çoruk,  “Esnafıyla, işçisiyle, öğrencisiyle, memuruyla, ev hanımıyla hepsinin belediye başkanı olmak istiyorum. Her zaman onlarla iç içe yaşadım.  Aday olduğum takdirde gerek propaganda gerekse belediye başkanlığım döneminde sayın genel başkanım gibi samimiyet ve dürüstlükten asla ödün vermeyeceğim. Onları, yerine getiremeyeceğim vaatlerle kandırmayacağım, verdiğim sözleri ise yerine getireceğimi anlatacak ve bunların takibi için halk ve seçmen nezdinde şeffaf, izlenebilir ve hesap sorulabilir bir takip sistemi sunacağım. Bu konuya şunun için çok önem veriyorum; ben siyaset için genç bir aday olduğumu düşünüyorum, bir sonraki seçimde taahhütlerine sadık kalmış, alnının akıyla görevini yerine getirmiş bir belediye başkanı olarak seçmenimin ve partimin karşısına çıkma hedefinin arzusu içindeyim” şeklinde konuştu.

 

Salim Çoruk, gazetemize yaptığı açıklamada son olarak şunları söyledi:

“Yerel yönetimlerde kazandığım deneyimlerim bana devletin kurumsal olarak vatandaşa dokunan organlarının mahalli idare birimleri olduğunu göstermiştir. Vatandaş ikamet ettiği evinden adımını sokağa attığı andan itibaren devletine, yöneticisine güvenmek isteği üst seviyededir. Elbette ki yeni bir kıtayı keşfetmeye çalışmayacağız. Belediyenin yürüttüğü cari faaliyetlerin kalitesini artırmak birincil önceliğim olacak, bir ilçe belediyesinin kendi faaliyet alanı içerisinde kalan hizmetler gelişmiş, çağdaş ülkelerdeki belediye hizmetlerinin standartlarıyla aynı olacak veya daha iyi seviyeye getirecek tedbirler alacağım. Vatandaşı doğal felaketler kaderimdir sarmalından çıkaracak alt yapı sorunlarını öncelikli olarak çözüme kavuşturmak en temel birincil projelerimin başında gelecektir. Mamak kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılanan bir ilçe olmasına rağmen, ekolojik bir yerleşim yeri olmaktan uzaklaşmaktadır. Oysa benim başkanlığımda eko-köy, eko-park gibi çağdaş projelere önem verilecek, su kaynakları ve yeşil alanlar birleştirilecektir. Toparlayacak olursam katılımcı belediyecilik ve çağdaş belediyeciliği bir potada eritmiş vizyonla belediye başkanlığı yapacağıma inancım tamdır.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Salim, Çoruk,, Mamak, İçin, Oldukça, İddialı,
Yorumlar
Haber Yazılımı