Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 00:41
 
Saray Hanım Evi Kursiyerleri Sertifikalarını Aldılar
Pursaklar Belediyesi Saray Hanım Evi kursiyerleri, kurdele nakış, örgü, işaret dili ve dikiş kurslarını başarıyla bitirip sertifika aldı.
Güncel Haberi
Saray Hanım Evi Kursiyerleri Sertifikalarını Aldılar

2018-2019 kurs sezonu ikinci dönemini başarıyla tamamlayan Saraylı hanımlar çok sayıda kursa katılıp yeni meslekler edindi. Kursu başarıyla tamamlayan hanımlar Saray Hanım Evinde MEB onaylı sertifikalarını alarak mezun oldu.  Kurslara düzenli olarak katılan ve birçok alanda ileri seviyede eğitim alan kadınlar meslek edinmenin mutluluğunu yaşadı. Kurslara katılan kadınlar, mesleki eğitimin ardından ilgili kurumların verdiği hibe ve kredilerle kendi iş yerini kuruyor, kurs süresince yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri de fuar ve festivallerde satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.


Kendilerini daha çok geliştirmek adına kursa katıldıklarını anlatan kursiyerler ‘’Sanat öğreniyoruz ve aynı zamanda çeşitli etkinliklere katılarak eğleniyoruz. Burada edindiğimiz arkadaşlık ve dostluklarla da sosyalleşiyoruz. Kendilerine sunulan imkânlardan ve hizmetlerden memnun kalan hanımlar Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Saray, Hanım, Evi, Kursiyerleri, Sertifikalarını, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı