Haber Detayı
05 Ağustos 2013 - Pazartesi 23:36
 
SBS Sınavlarına Yeni Model Geliyor
2014'te yeni SBS modeli böyle olacak! Milli Eğitim Bakanlığı, yeni SBS modelini konferansla kararlaştırıyor. İstanbul'daki toplantıda, SBS yerine 6 dersten 6 sınav yapılması önemsendi.
Güncel Haberi
SBS Sınavlarına Yeni Model Geliyor

Vatan gazetesinin haberine göre; yeni model bu yıl 8'inci sınıflar için uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tamından, ortaöğretim okullarına geçiş için hazırlanan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) modelinin istişare edildiği "arama konferanslarının" dördüncüsü, İstanbul'da yapıldı

Beyoğlu Oğretmenevi'ndeki konferansa, Milli Eğitim Bakam Prof. Dr. Nabi Avcı'nın yanı sıra, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri, veliler ve okul-aile birliği temsilcilerinden oluşan 50 kişi katıldı

Milli Eğitim Müdürü Yıldız, yeni SBS'nin 16 ilde tartışılacağını belirterek, "İstanbul'da 4. toplantı yapıldı" dedi, şöyle devam etti:

Bakanlığımız, öğrencilerin başarılarının tek bir sınavla değil, farklı derslerden, farklı tarihlerde yapılacak sınavlarla ölçülmesi için model hazırladı.

Buna göre SBS'nin yerini alacak sınavları yine MEB yapacak Fakat sınavlar, 6 ders için, 6 tarihte gerçekleştirilecek.

Temel amacı çocukları liselere yerleştirmek olan bu sınavlar, öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade edebilmelerine imkan sağlayacak.

2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren önce 8.sınıflar için uygulamaya konulacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 2014te, yeni, SBS, modeli, böyle, olacak, Milli, Eğitim, Bakanlığı, yeni, SBS, m
Yorumlar
Haber Yazılımı