Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 00:21
 
Şehidin İsmi Keçiören'de Parkta Yaşayacak
Keçiören Belediyesi aldığı Meclis Kararıyla Esertepe Mahallesindeki parka Şehit Piyade Astsubay Arif Çakır'ın isminin verilmesini kararlaştırdı.
Keçiören Haberi
Şehidin İsmi Keçiören'de Parkta Yaşayacak

2 Haziran 2016 tarihinde Mardin Nusaybin'de yürütülen operasyonlar neticesinde PKK'lı teröristlerin eve tuzakladıkları patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Arif Çakır'ın ismi artık parkta yaşayacak. Belediye Meclis Salonunda kararın duyurulduğu toplantıya katılan şehidin babası Muhterem Çakır, " Oğlum bu vatan, bu millet, bu devlet için şehit oldu. Vatan sağolsun. Şehitler ölmez, vatan bölünmez." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı makamında ziyaret eden Baba Çakır, "Oğlumun adını yaşattığınız için size çok teşekkür ediyorum."  diye konuştu.

Şehitlere vefa borcumuzu hatırlatan Başkan Ak, "Şehitlerimizin ismini parklarımızda yaşatıyor ve vatanın bekası için mücadele eden kahramanlarımızı unutmadığımızı da gösteriyoruz. Bu topraklar dünyanın en değerli topraklarıdır çünkü bedeli kanla ödenmiştir, ödenmeye de devam ediyor. Sınırlarımızı tehdit eden terör örgütlerine karşı Mehmetçiğimiz Zeytin Dalı harekatını başarıyla sürdürüyor, bu ülkeyi bölemezler. Çünkü bizde her Türk asker doğar zaten... İmanıyla, vatan, bayrak sevdasıyla tıpkı 15 Temmuz'da yaptığı gibi vatanın istilası ve işgalini amaçlayan hain planları bozar. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şehidin, İsmi, Keçiören'de, Parkta, Yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı