Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 00:20
 
Şentepe 'Mustafa Seyhan Parkı'nın Açılışı Yapıldı
Yenimahalle Belediyesi’nin Şentepe’ye kazandırdığı ve Burç Mahallesi’nin ilk muhtarlarından Mustafa Seyhan’ın adını verdiği park düzenlenen törenle açıldı.
Yenimahalle Haberi
Şentepe 'Mustafa Seyhan Parkı'nın Açılışı Yapıldı

Başkan Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene; CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Feridun Güngör ve yönetimi,  Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, müdürler, muhtarlar ve Burç Mahallesi sakinleri katıldı.

Bugünkü Şentepe Başkan Yaşar’ın eseridir

Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun yöresel halk oyunları gösterisiyle başlayan törende parka adı verilen Burç Mahallesi eski muhtarı Mustafa Seyhan Şentepe’yi şenlendiren Başkan Yaşar’a tüm Şentepeliler adına teşekkür etti. 

Mahalle sakinlerini Şentepe’nin 1970’li dönemlerine götüren Seyhan “Ne yolumuz vardı, ne suyumuz, ne ulaşımımız. O dönemlerde çalmadığımız kapı kalmadı. Dönemin Büyükşehir yetkilileri biz sırtını dönerken bizim önümüzden o dönem ilçe başkanlığı yapan Fethi Başkan geldi. Bugün Şentepe şen olduysa, gecekondu tarihe gömülüp, sosyal yaşam buralara geldiyse Fethi Yaşar’a borçluyuz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şentepe, 'Mustafa, Seyhan, Parkı'nın, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı