Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 19:27
 
Sincan Belediye Meclisi'nden Mehmetçiklerimize Destek!
Sincan Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatı’na destek. Bugün yapılan meclis toplantısında mecliste üyesi bulunan siyasi partilerin grupları, ortak bir bildiriye imza atarak Mehmetçiklerimize destek verdiler.
Sincan Haberi
Sincan Belediye Meclisi'nden Mehmetçiklerimize Destek!

Sincan Belediye Meclisi bütçe görüşmeleri devam ediyor. Meclisin bugünkü oturumunda, Sincan Belediyesi Meclis Üyeleri ortak bir bildiri yayınlayarak Barış Pınar Harekatı’na destek verdiler. Aynı zamanda Meclis Başkanı olan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan tarafından okunan bildiride şu görüşlere yer verildi:

 

BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ!

“Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslar arası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımızın içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR..

Suriye’de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Su savaşta milyonlar insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’de ki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlemektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirlerinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçilerimizin yanındadır."

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediye, Meclisi'nden, Mehmetçiklerimize, Destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı