Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 08:10
 
Sincan Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Gündemi
Kurban Bayramı sonrası Sincan Belediyesi Ağustos Ayı Meclis toplantıları bugün başlıyor. Ağustos ayının meclis gündeminde şu konular görüşülecek..
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Gündemi

Belediye meclisi, 5393 sayılı Kanunun 21. maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 04.08.2020 Salı günü saat 17.00’da Sincan Belediyesi Kültür Evi (Ahievran Mahallesi 185. Cadde No:1) toplantı salonunda AĞUSTOS ayı toplantısını başlatacak.

 

GÜNDEM

 Açılış ve Yoklama.

 1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 2. Kardeş Kent ilişkisi kurduğumuz Evren Belediyesinin talebi üzerine muhtelif ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başkanlık yazısı.
 3. Belediyemiz ile Sincan Ziraat Odası Başkanlığı arasında protokol yapılması ile ilgili başkanlık yazısı.
 4. Ova Çayı Rekreasyon Projesinde kullanılmak üzere İller Bankasından alınacak şartlı bağış ile ilgili başkanlık yazısı.
 5. Yenikent bölgesinde imar planında Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan ada içi imar parsellerine yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 6. Yenikent bölgesinde imar planında Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan imar adalarına yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 7. Seyirce Çiftliği Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan alanlara yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 8. Temelli/Malıköy ve çevresi ile Sincan Bağlantı yoluna ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan alanlara yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 9. Elvan-Saraycık-Çimşit bölgesi Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan alanlara yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 10. Yenipeçenek ve Çiçektepe Mahalleleri Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde Yençok: Serbest yapılaşma koşullarında bulunan alanlara yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 11. Saraycık Mahallesi sınırları içerisinde bulunan mezarlık alanının onaylı imar planında yol altında kaldığı, olası bir mağduriyetin yaşanmaması adına imar planındaki yolun başka bir yere alınması ve mezarlığın korunmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 12. Mustafa Kemal Mahallesi 1617 ada 1 nolu parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 13. Menderes Mahallesi 675 ada 9 nolu parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 14. Kentsel Tasarım Müdürlüğüne ait Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik ile ilgili başkanlık yazısı.
 15. Yeni Peçenek Mahallesi sınırları içerisinde “Yeni Peçenek Mahallesi Köyiçi ve Gelişim Alanı’na yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 16. Belediyemiz bünyesinde bulunan sahne aracının, belediyemiz programları dışında uygun olduğu zamanlarda, Sivil Toplum Kuruluşlarının talebi halinde kiralanmasında uygulanacak tarifenin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 17. 29 Ekim Mahallesi 777. Sokak 701-702 ada kenarında bulunan (5326 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 18. İlçemizde faaliyet gösteren esnafın “Kontrollü Sosyal Hayat”’a yönelik alınan tedbirlere riayet etmeleri çerçevesinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 19. İlçemizde Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin, başarılarının artırılmasına yönelik, belediyemizce düzenlenen deneme sınavları vb. etkinliklerin sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 20. Dijital Platformlar aracılığı sunulan Teknoloji ve beceri eğitimlerinin, toplumsal hayattaki tüm fertlerin kişisel gelişimlerine sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu müşterek raporu.
 21. Engelli Gündüz Bakım Evi ile ilgili Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu raporu.
 22. Bölgemizde faaliyet gösteren tarım üreticilerinin, verimli üretim yapabilmeleri ve doğal afet sigortası hakkında bilinçlendirilmesine yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Tüketici Hakları Komisyonu müşterek raporu.
 23. Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve verimli hizmet sunmak maksadıyla, personellerimizin katıldığı uzaktan eğitim modeli ile yapılan eğitim seminerlerinin sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Eğitim Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.
 24. Tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde de doğal çevrenin önemli olduğu, çevrenin insan sağlığına olumlu etkilerine yönelik yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.
 25. İlçemizde faaliyet gösteren STK’ların iktisadi, sosyal, tarihi ve turizm fonksiyonlarının, yerel yönetimlere sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu ile Tarih ve Turizm Komisyonu müşterek raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Ağustos, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı