Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 13:20
 
Sincan Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Sincan Belediyesi 2019 Yılı Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı bugün, Sincan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda saat 17.00'de gerçekleştirilecek. Ekim ayı Meclis Toplantısı gündemi şu şekilde:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

MECLİS TOPLANTI GÜNDEMİ
 
Açılış ve Yoklama.
 
1-Ulubatlı Hasan Mahallesi Çarşıiçi Sokak 4590 ada 3 parsel üzerinde (Mülkiyeti Belediyemize ait Ticari alan)’da haftada bir gün semt pazarı kurulması ile ilgili başkanlık yazısı.
 
2-Mareşal Çakmak Mahallesi 37 ada ile 79 ada arasında bulunan binanın, Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi olarak ortak kullanılabilmesi, Halk Kütüphanesine ayrılacak bölümün Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce belirlenmesi, belirlenen alanla kısıtlı kalmak kaydı ve amacı dışında kullanılmaması şartıyla 3 Yıllığına Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bedelsiz tahsis edilmesi için belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
3-Yenikent bölgesine, hastane alanı ihtiyacı doğrultusunda, Mustafa Kemal Mahallesi 1330 ada 1 parsel, 1331 ada 1 parsel, 1351 ada 1 parsel, 865 ada 1 parsel ve çevresini kapsayan alanda Sağlık Tesis Alanı oluşturmaya yönelik hazırlanan  1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4-Menderes Mahallesi 442 ada 5,6 ve 7 parsellere yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan itiraz ile ilgili başkanlık yazısı.
 
5-Mevlana Mahallesi Seyirce Çiftliği Mevkiine (POLSAN) yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan itirazlar  ile ilgili başkanlık yazısı.
 
6-Mustafa Kemal Mahallesi 748 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
7-Atatürk Mahallesi 79 ada ile Mareşal Çakmak Mahallesi 37 ada arasında bulunan imar planında otopark alanı kullanımında bulunan alanın Belediye hizmet alanı olarak, Pınarbaşı Mahallesi 100679 ada 3 parselde imar planında belediye hizmet alanı kullanımında olan alanın otopark alanı olarak düzenlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
8-Pınarbaşı Mahallesi 113. Sokak Şehit Sıddık Çelik Parkı içinde bulunan, Satuk Buğra Han Güngörmüşler Konağı, Hanımlar Konağı olarak faaliyetine devam edeceğinden yeni bir isim verilmesine ile ilgili başkanlık yazısı.
 
9-2020 Mali Yılı Performans Programı ile ilgili başkanlık yazısı.
 
10-2020 Mali Yılı Bütçe Tasarısı ile ilgili başkanlık yazısı.
 
11-Törekent Mahallesi 100790 ada batısındaki park alanı içerisinde trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 
12-Zabıta Müdürlüğü tarafından verilen esnaf kontrol defteri ücretinin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 
13-Gökçek Mahallesi Çakmak Sokak 4605 ada yanında bulunan (2550 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
14-Bu yıl Kurban Bayramında, belediyemizce vatandaşlara sunulan hizmetlerin değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Halkla İlişkiler Komisyonu ile Tüketici Hakları Komisyonu müşterek raporu.
 
15-Belediyemiz ile Sincan Ziraat Odasının koordineli çalışması sonucu, ilçemizde 4 farklı alanda kurulan Köylü Pazarlarının, üretici ve tüketicilere sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu müşterek raporu.
 
16-İlçemizde yaşayan gençlerin okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 
17-Çevre ve sağlığımıza etki edebilecek haşerelerin, belediyemizce ilaçlanması faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.
 
18-İlçemizde faaliyet gösteren Yapı denetim firmalarının olası sorunlarına yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 
19-Demanslı bireylerin ve ailelerinin toplumsal hayata daha etkin katılımı ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu ile Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu müşterek raporu.
 
20-Belediyemiz tarafından düzenlenen, Şanlıurfa Kültür Gezilerinin, vatandaşlarımızın tarih bilincine sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Ekim, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı