Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 13:49
 
Sincan Belediyesi Haziran Ayı Meclis Gündemi
Sincan Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantıları 10 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Haziran Ayı Meclis Gündemi

Sincan Belediye Binası 2. katında bulunan Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek olan meclis toplantıları 10 Haziran Pazartesi günü saat 17.00'de başlayacak.
 
İŞTE MECLİS GÜNDEMİ:
 
Açılış ve Yoklama.
 
1.Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerinin aksamaması için “Yeşil Alanların Bakımı Hizmet Alım İşi” ihalesinin yapılabilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
2.Kardeş Kent ilişkisi kurduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Yeni Erenköy Belediyesine halihazırda kullanımda olmayan belediyemize ait kilittaş üretim tesisinde bulunan, kilittaş, bordür ve briket üretim makinesinin hibe edilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
3.Belediyemiz Mülkiyetinde bulunan Hürriyet Mahallesi Kazanoğlu Cd. Temelli Toki Ticaret Merkezi No:10 adresindeki 12 nolu 49.32 m²  yüzölçümlü bağımsız bölüm (Dükkan) ile Hürriyet Mahallesi İrfan Zum Cd. Temelli Başak Konutları Zemin Kat No: 44 A-18 Blok No:2 adresinde Bürüt 155m²  Net 117.52m² yüzölçümlü taşınmazın (Daire), satılabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4.Alagöz Mahallesi sınırları içerisinde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 1.158,00 m²  yüzölçümlü 2020 ada 2 nolu parselin satışı ile ilgili başkanlık yazısı. 
 
5.Hürriyet Mahallesi 864 ada 7 parselde bulunan Temelli Uluslararası Göl Projesi Alanına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı. 
 
6.Törekent Mahallesi 100813 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
7.Törekent Mahallesi ve çevresinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere 100786 adanın güneyinde kalan park alanında 1 adet trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
8.Mareşal Çakmak Mahallesi ve çevresinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere 10 nolu adanın güneyindeki park alanında trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 
9.Belediyemiz bünyesinde bulunan sahne aracının, belediyemiz programları dışında uygun olduğu zamanlarda, Sivil Toplum Kuruluşlarının talebi halinde kiralanmasında uygulanacak tarifenin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 
10.Pınarbaşı Mahallesi 115. Cadde ile Kuyumcu Sokak köşesinnde 4358 adada bulunan (888 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
11.Bölgemizde tarım alanlarında kullanılan tarımsal ilaçların, ürün rekoltesine etkisine yönelik çiftçilerin bilinçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.
 
12.Belediyemizce ilçemizde yaşayan muhtaç vatandaşlara sunulan; sıcak yemek yardımının sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu müşterek raporu.
 
13.Belediyemiz ile Çorum Mecitözlüler Derneği arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilip güçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.
 
14.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen projelere, gençlerin katılımın sağlanmasına yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 
15.İlçemizde faaliyet gösteren Pide –  lahmacun fırını işyerlerinin, olası sorunlarına yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 
16.Belediyemizce,  Nene Hatun Hanımlar Konağında düzenlenen ağız ve diş sağlığı seminerinin toplum sağlığına sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Sağlık Komisyonu raporu.
 
17.Kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacıyla, öğrencilere yönelik düzenlenen, Çanakkale gezilerinin sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek raporu.
 
18.Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak maksadıyla “Atık Getirme Merkezi” çalışmaları kapsamında yapılan hizmetlerin değerlendirilmesi ile ilgili Çevre Komisyonu raporu.
 
19.İlçemizde yaşayan vatandaşların, “suyun verimli kullanılması için dikkat edilmesi gereken hususlar ” hakkında bilinçlendirilmesine yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Haziran, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı