Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 01:05
 
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Gündemi
2018 Yılı Kasım ayı Belediye Meclis Toplantıları başlıyor. Sincan Belediye Meclis Toplantısı bugün saat 17.00'de toplanacak. İşte Kasım ayının meclis gündemi:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Gündemi

GÜNDEM
 
Açılış ve Yoklama.
 
 
1.Belediyemiz 2017 Yılı Sayıştay Denetim raporunun meclisin bilgisine sunulması ile ilgili başkanlık yazısı.
 
2.Fatih Mahallesi Kültür Sokak ile 408. sokak kesişiminde 102107/2 ada üzerinde haftada bir gün semt pazarı kurulması ile ilgili başkanlık yazısı.
 
3.Mevzuat hükümleri doğrultusunda, seyyar satıcılar, hafriyat taşıyan araçlar, ikinci el oto satışı yapılan araçlar, hurda toplayan araçlar, iş makinaları ve nakliye kamyonlarının 60 güne kadar yediemine alınarak yediemin araç parkına veya Belediyemiz araç parkına çekilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4.Mahkeme kararları doğrultusunda, Mustafa Kemal Mahallesi 953 ve 954 adaya ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
5.Yenikent meskun mahal üzerindeki trafik yoğunluğunun azaltılması ve Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun alternatif yol talepleri doğrultusunda, Akçaören, Çoğlu, Menderes ve 29 Ekim Mahalleleri içerisindeki muhtelif parselleri kapsayan alan için hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
6.Ahi Evran Mahallesi 377 ada 7 parselde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu. 
 
7.Belediyemiz bünyesinde bulunan sahne aracının, belediyemiz programları dışında uygun olduğu zamanlarda, Sivil Toplum Kuruluşlarının talebi halinde kiralanmasında uygulanacak tarifenin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu
 
8.Tandoğan Mah. 794-795-799 Adalar arasında, Babürşah Parkının devamında bulunan (8683 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
9.İlçemizde faaliyet gösteren kırtasiye esnafının olası sorunlarına yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu  raporu.
 
10.Belediyemizce düzenlenen, hobi ve meslek edindirme kursları ile spor aktivitelerine gençlerin katılımının daha fazla sağlanması için yapılabileceklerin belirlenmesi Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Gençlik ve Spor Komisyonu müşterek raporu.
 
11.Kentleşme ve Çevre Sağlığı ile ilgili vatandaşların bilinçlendirilmesine yönelik yapılabileceklerin belirlenmesi Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Kasım, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı