Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 12:28
 
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantıları, bugün saat 17.00'de, Belediye Binasında bulunan Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ:

 

GÜNDEM

Açılış ve Yoklama.

 1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 2. 2018 Yılı Sayıştay Denetim raporunun, meclisin bilgisine sunulması ile ilgili başkanlık yazısı.
 3. Belediyemiz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü işbirliğinde Bebek Kütüphanesi'nin açılmasına ilişkin işbirliği protokollerinin imzalanabilmesi için belediye başkanına yetki verilmesi, adı geçen kurumlarla Bebek Kütüphanesi binasının ortak kullanılması ile ilgili başkanlık yazısı.
 4. Mustafa Kemal Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti Belediyemize ait  "Konut" kullanımlı 22 Adet taşınmazın satışı ile ilgili başkanlık yazısı.
 5. Pınarbaşı Mahallesi 606 ada 2 ile 10 arası parsellerin imar planındaki kullanımına ilişkin mahkeme kararından bahisle ilgilisinin mağduriyetinin çözülmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 6. Menderes Mahallesi 442 ada 5,6 ve 7 parsellere yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan itiraz ile ilgili başkanlık yazısı.
 7. Ulubatlı Hasan Mahallesi Çarşı içi Sokak 4590 ada 3 parsel üzerinde kurulan pazar yerinde uygulanacak günlük Pazar İşgaliye bedellerinin belirlenmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 8. Mustafa Kemal Mahallesi 748 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 9. Belediyemiz bünyesinde bulunan Lale tiyatro ve konferans salonunun, etkinliklerde kullanılması maksadıyla kiralanmasında alınacak ücretlerin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 10. İstasyon Mahallesi Polatlı Caddesi Bahçe Sokak Kesişiminde bulunan (2845 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 11. Medyanın birey, toplum, kültür üzerindeki etkisi konusunda özellikle gençlerin bilgilendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 12. İlçemizde faaliyet gösteren inşaat malzemesi satışı yapan esnafın olası sorunlarına yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 13. Düzenli fiziksel aktivite yapmak için çevre şartlarının değerlendirilmesi ve insan sağlığına faydalarına yönelik vatandaşların bilinçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Kasım, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı