Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 12:56
 
Sincan Belediyesi Mart Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri
Sincan Belediyesi’nin düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri Mart ayında yine dopdolu…
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Mart Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri

Sincan Belediyesi Mart ayında da kültür sanat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Her ay ünlü yazar, eğitmen, şair ve akademisyenleri Sincanlılarla buluşturan Sincan Belediyesi bu ay yeni programlarla vatandaşlara soluk aldıracak. Hem miniklerin hem de büyüklerin keyif alacağı programlar tamamen ücretsiz olarak vatandaşın beğenisine sunulacak.

Sincan’daki bilinçlendirme faaliyetlerinin en büyük destekçisi olan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan temel belediyecilik hizmetleri kadar sosyal ve kültürel hizmetlere de önem verdiklerini ifade etti. Başkan Ercan “Sosyal ve kültürel faaliyetleri vatandaşımızla buluşturmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler hizmetlerimizi yaparken sosyal faaliyetleri de ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.  Çünkü biliyoruz ki sanat uygarlığın imzasıdır. İnşallah vatandaşlarımız bu etkinliklerden azami miktarda faydalanır” dedi.

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ

Eğitimci Hasan Ergin’in sunumuyla İstiklal Marşı’nın şairi, mütefekkir ve vatansever Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 97. Yılı sebebiyle Lale Meydanı Konferans Salonunda program düzenlenecek. 12 Mart Pazartesi günü saat 10.300 da başlayacak olan programda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy rahmetle anılırken Milli Mücadele döneminde yaşananlarda izleyiciler ile paylaşılacak.

ŞEHİTLER YÂD EDİLECEK

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Çanakkale Şehitleri Anma ile Sincan Belediyesi, büyük bir programa daha imza atacak. 18 Mart Pazar günü, Sincan Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan etkinlik saat 19.30’da başlayacak.

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ BİLİNÇLİ TÜKETİM

Sincan Belediyesi 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ dolayısıyla bir program düzenleyecek. Tüketici Hakem Heyeti Şefi İbrahim Çelebi’nin konuk olacağı program Lale Konferans Salonu’nda 19 Mart Pazartesi günü saat 14.00’de gerçekleşecek.

Tiyatrolar ve etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenler ise www.sincan.bel.tr adresine girerek etkinlik takviminden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Mart, Ayı, Kültür, Sanat, Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı