Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 20:47
 
Sincan Belediyesi'nin Kültür Gezileri Başladı
Sincan Belediyesi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kültür gezilerine başladı. İlk etapta 600 öğrenci Çanakkale ve 435 öğrenci de Kapadokya’yı gezerek tarihi ve kültürel değerleri yerinde görme fırsatı buldu.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi'nin Kültür Gezileri Başladı

Sincanlıların yoğun ilgi gösterdiği kültür gezileri başladı. Gruplar halinde yapılan gezilere her yıl binlerce vatandaş katılıyor. Sincan Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen gezilerde tarihi ve kültürel değerler yerinde tanıtılıyor. Özellikle gençlerin katılımına önem veren Sincan Belediyesi, önceliği okullara verdi. İlk etapta 600 öğrenci Çanakkale ve 435 öğrenci de Kapadokya’yı gezdi.

Geziye katılan öğrenciler tarihi ve kültürel mirasları görmelerinin yanı sıra ikram ve rehber hizmeti ile de keyifli anlar yaşadı. Gezilerden büyük bir beğeni ile dönen öğrenciler, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Belediye olarak kültür ve sosyal hizmetlere önem verdiklerini ifade ederek, " Şehrin gelişimi için alt yapı hizmetleri kadar o şehirde yaşayan insanların kültür ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına yenilek hizmetlerin de gerçekleştirilmesi önemlidir. Özellikle gençlerimizin kültür gezilerine katılarak tarih ve kültür miraslarımızı tanıması ve sahip çıkmasını amaçlıyoruz.” diye konuştu.

GEZİLER EKİM AYINA KADAR DEVAM EDECEK.

Bu hafta 435 öğrenci Bilecik, 720 öğrenci de Çanakkale’ye gidecek. Öğrenci gruplarının yanı sıra kura ile belirlenen, Sincan’da ikamet eden vatandaşlar da tercih ettikleri illeri gezmeye başladı. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi'nin, Kültür, Gezileri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı