Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 20:34
 
Sincan'da 65 Yaş Üstü Vatandaşlara 30 Bin Hijyen Paketi
Sincan Belediyesi koronavirüs salgınına önlem amaçlı sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar için seferber oluyor. Belediye ekipleri kapı kapı dolaşarak içinde bilgilendirme broşürlerinin de bulunduğu 30 bin hijyen paketini dağıtıyor.
Sincan Haberi
Sincan'da 65 Yaş Üstü Vatandaşlara 30 Bin Hijyen Paketi

Sincan Belediyesi örnek bir seferberlikle yine gönülleri fethetti. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar vefa destek ekibini arayarak market, eczane gibi ihtiyaçları için yardım isteyebiliyor.

HİJYEN PAKETLERİ KAPI KAPI DAĞITILIYOR

Belediye çalışanları Sincanlıların mağdur olmaması için hummalı bir çalışma daha yürütüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından içerisinde dezenfektan, maske, eldiven ve bilgilendirme broşürlerinin olduğu 30 bin hijyen paketi 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılıyor.  Çalışmaların Sincan’daki tüm 65 yaş üstü vatandaşlara ulaşana kadar devam edeceği bildirildi.  Ekipler ayrıca Sincanlıları dışarıya çıkmamaları konusunda da uyarıyor.   

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Bu zor günlerde dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın bugünlerde sokağa çıkmamaları hayati önem taşıyor. Vefa destek ekiplerimiz hizmetinizde. İçerisinde maske, eldiven, dezenfektan ve bilgilendirme broşürlerinin bulunduğu paketler hazırladık. Paketlerimizi tüm 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine gönderiyoruz. Siz evde kalın, bizler hizmet için varız.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, 65, Yaş, Üstü, Vatandaşlara, 30, Bin, Hijyen, Paketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı