Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:27
 
Sincan'da Dolmuş ve Taksiler Hergün Dezenfekte Ediliyor
Sincan’da Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Sincan Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla taksi ve minibüsler korona virüse karşı ilaçlanıyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Dolmuş ve Taksiler Hergün Dezenfekte Ediliyor

Salgın hastalıklarla etkin mücadele ederek yoğun mesai harcayan ve Sincan Belediyesi ile birlikte taksi ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarında düzenli dezenfeksiyon çalışması yürüten Sincan Şoförler Odası, bölgede hizmet veren taksi ve dolmuşlarda hijyen çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak Çin’de başgösteren Korona Virüsü ile ilgili olarak Sincan ve Etimesgut bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın salgından etkilenmemeleri için taksi ve dolmuşlarda hijyen uygulaması ve dezenfekte çalışmalarını Türkiye’de ilk kez Sincan Şoförler Odası başlattı.
 
TÜRKİYE'DE İLK KEZ SİNCAN'DA BAŞLATILDI
 
     Konuyla ilgili olarak gazetemize konuşan Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın “Türkiye’de bu konuda ilk uygulamayı biz başlattık. Çin’de bu salgın meydana gelince Sincan Belediyemizle iletişime geçtik. Önsezilerimiz bizi doğru çıkarttı. Dünya çapında yayılacağını ve ülkemize geleceğini de öngördük. Ne kadar taksimiz, dolmuşumuz varsa dezenfekte çalışmalarını yaptık ve devam ettiriyoruz. Sincan bölgemizde vatandaşlarımız taksi ve dolmuşlara çok rahatlıkla binebilirler. Sadece taksi ve dolmuşları değil duraklarımızı da ilaçlıyoruz, servis araçlarında da aynı uygulamayı yapıyoruz.” dedi.
 
   İsa Yalçın, korona virüs salgını nedeniyle şoför esnafını, taksicileri, serviscileri uyardıklarını belirterek “Sık sık bu konuda esnafımızla toplantı yapıyoruz, hijyen kurallarını uymalarını istiyoruz. Öte yandan zaten bizim taksilerimiz, dolmuşlarımız her akşam mutlaka temizliğe tabi tutuluyor. Bugünkü ortamda bunu daha sık yapıyoruz. Müşterilerimizin gönlü rahat olsun” diye konuştu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan'da, Dolmuş, ve, Taksiler, Hergün, Dezenfekte, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı