Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 22:47
 
Sincan'da Kıraathane Buluşmaları Yoğun İlgi Görüyor
Çok sayıda etkinliği dijital ortama taşıyarak binlerce kişiye ulaşan Sincan Belediyesi, “Kıraathane Buluşmaları” ile önemli konu ve konukları izleyici ile buluşturmaya devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Kıraathane Buluşmaları Yoğun İlgi Görüyor

Sincan Belediyesi sayısını 4’e çıkardığı millet kıraathanelerinde hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.  Vatandaşların sohbet edip kitap okuduğu; gençlerin ferah ve nezih ortamlarda ders çalışıp fikir alışverişinde bulunduğu millet kıraathaneleri aynı zamanda önemli isimleri Sincanlılarla buluşturuyor.

Eğitimden seminerlere, tiyatrodan müzik ve spora kadar birçok etkinliği dijital ortama taşıyan Sincan Belediyesi, Kıraathane Buluşmaları ile vatandaşları önemli isimlerle bir araya getiriyor.

 

Kıraathanede Azerbaycan Özel Programı

Necip Karakaya‘nın eşsiz sunumuyla Kıraathane Buluşmaları bu hafta Sanatçı Hasan Sağındık’ı ağırladı.

Sağındık, Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik haince saldırılarını değerlendirdi. Dağlık Karabağ meselesinin tarihi kökenine inen Sanatçı Sağındık, saldırıların kabul edilemeyeceğini ifade etti, “Karabağ’ın Azerbaycan’a bağlı bir bölge olduğu kabul edildiği halde şu an yaşananları anlamakta zorlanıyoruz.” dedi.

Azerbaycan ziyaretlerine ilişkin izlenimlerini de aktaran Sağındık, “Ağla Karanfil”, “Çırpınırdı Karadeniz” isimli eserleri seslendirerek izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Vatandaşlar programı ekultur.sincan.bel.tr internet adresinden istedikleri saatte izleyebilir.  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Kıraathane, Buluşmaları, Yoğun, İlgi, Görüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı