Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 13:57
 
Sincan'da Okullar Sınav Öncesi Dezenfekte Edildi
Sincan Belediyesi ekipleri özverili çalışmalarına devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri öğrencilerin sağlığı ve hijyeni için kolları sıvadı.
Sincan Haberi
Sincan'da Okullar Sınav Öncesi Dezenfekte Edildi

37 okul dezenfekte edildi

20 Haziran’da LGS sınavı iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Üniversite adayları ise 27-28 Haziran’da ise üç oturum şeklinde YKS’de ter dökecek. Gençlerin daha hijyenik ortamlarda sınavlara girebilmesi için ilçede bulunan 37 okulda hijyen çalışması başlatıldı. 3 ekip okullarda öğrencilerin elle temasta bulunabileceği her köşeyi özenle dezenfekte etti, virüslerden arındırdı. LGS sonrasında da ekipler dezenfeksiyon çalışmalarına devam edecek.

 

“Anne babaların içi rahat olsun”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan 14 Şubat’ta başlayan hijyen seferberliğinin ilçe genelinde devam ettiğinin altını çizdi. Başkan Ercan, “Gençlerimizin daha güvenli ve hijyenik bir ortamda sınava girebilmesi için gerekli tedbirleri aldık. İlçemizdeki okullarda dezenfekte ve temizlik işlemlerini büyük bir titizlikle tamamladık. Anne babaların ve gençlerimizin gönlü rahat olsun. Bütün evlatlarımıza yürekten başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Okullar, Sınav, Öncesi, Dezenfekte, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı